“5. İstanbul Tasarım Bienali 15 Ekim’de Başlıyor!”

5. İstanbul Tasarım Bienali ile Empatiye Farklı Bir Bakış

Uluslararası İstanbul Bienali, pandemi önlemleri kapsamında ve Mariana Pestana küratörlüğünde 15 Ekim’de heyecanlı sanatseverlerle bir araya geliyor. T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığının desteği ve VitrA sponsorluğunda hayat bulacak olan Bienal, bu kez farklı bir temayla karşımıza çıkacak. “Empatiye Dönüş: birden fazlası için tasarım” başlığıyla boy gösterecek olan bienalde birbirinden yetenekli ve farklı uluslardan katılım sağlayacak sanatçıların zihin ürünü olan projelerle buluşacağız. Mariana Pestana, küratörlüğünü üstlendiği bienalin oldukça ses getireceğini; tasarımın biz insanları bir araya getirme yollarının çeşitli projelerle göz önüne sunulacağını ve bunun yanında empatinin köklerine inerek ziyaretçilerde derin bir iz bırakma hedefinin olduğunu belirtiyor.

İki Ayrı Mekân

Bienal; mutfak ve gözlemevi olmak üzere 2 ayrı mekanda ziyaretçilerini karşılayacak. ‘Mutfak’ başlığı altında sergilenen projelerde toplumsal dinamikler incelenirken, ‘gözlemevi’ başlığı altındaki projelerde empatinin derinlerine inilecek ve sanatseverlerin sorgulama potansiyelini açığa çıkarıp üzerine yoğunlaşmaları hedeflenecek.

Bir Boyuttan, Bir Bedenden, Bir Bakış Açısından Fazlası

26 Eylül -8 Kasım tarihleri arasında gerçekleşecek olan bienalin kapsamına dair detaylı bilgi almak isteyen okuyucularımız IKSV’nin web sitesini ziyaret edebilir. ‘Birden fazlası’ başlıklı temasıyla bizlere seslenecek olan 5. İstanbul Tasarım Bienaline zihnindeki kapalı pencerelerini aralamak isteyen tüm sanatseverlerin katılmasını tavsiye ediyoruz. 🙏

Seval Dağlı

Felsefe mezunu. Araştırmacı. Çok gezer. Çok sever.

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: