27. İstanbul Caz Festivali Başladı!

İstanbul Kültür Sanat Vakfı tarafından Garanti Bankası sponsorluğunda düzenlenen “27. İstanbul Caz Festivali” 2 Eylül’de başladı. 14 Eylül’e kadar devam edecek olan festivalde, Türkiye’nin yıldız isimlerinin yanı sıra birçok sanatçı müzikseverlerle buluşuyor. Koronavirüs sebebiyle festival, İstanbul’un en popüler açık mekanlarında ve online platformlarda gerçekleştirilmektedir.

İstanbul Kültür Sanat Vakfı tarafından düzenlenen “27. İstanbul Caz Festivali”, Selen Gülün Quintet, Sibel Köse ve Ece Göksu konseriyle başladı.

Kültür ve Turizm Bakanlığı desteğiyle Swissotel The Bosphorus’ta yapılan etkinlik, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) önlemleri doğrultusunda, kısıtlı seyirciyle, sosyal mesafe kuralları gözetilerek gerçekleştirildi.

Besteleriyle dünya çapında dikkatleri çeken piyanist Selen Gülün’ün, Barış Doğukan Yazıcı, Serhan Erkol, Kağan Yıldız ve Ferit Odaman’dan oluşan beşlisinin sahne aldığı konserde, topluluğa, caz vokali Sibel Köse ve Ece Göksu eşlik etti.

Caz Festivali 14 Eylül’e kadar açık alanlarda gerçekleştirilirken, 20 Eylül itibariyle de “online.iksv.org” adresinden izlenebilecek.

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: