Acıyı Ortadan Kaldıran “Buz Lazer Epilasyon”

Acı Dolu İşlemlere Tepki: ‘Buz Lazer Akımı’

İstenmeyen ve estetik görünüme engel doğuran vücut tüyleri, pek çoğumuzun korkulu rüyası haline gelmiş durumda. Bu kâbusu sonlandırmak için ise çeşitli yöntemlere başvurduğumuz bir gerçek. Bu yazımızda, söz konusu yöntemlerden biri olan ve acı içinde geçirilen lazer seanslarına çare olarak nitelendirebileceğimiz ‘Buz Lazer’ hakkında çeşitli bilgiler derledik. Geleneksel lazerden farkı nedir? Acı hissini ne ölçüde aza indiriyor? Yeterince güvenli ve etkili mi? Gelin birlikte bu soruların cevaplarına değinelim.


Buz Lazer İle Daha Ağrısız Seanslar

Buz Lazer, 1997 yılından bu yana varlığını sürdüren ve Amerikan İlaç & Gıda Dairesi FDA tarafından onaylanan lazer epilasyon türlerinden biri. 10 yıllık bir araştırma sonucu geliştirilen bu yöntem, geleneksel lazer türüne kıyasla çok daha ağrısız ve etkili.

‘Buz Lazer Epilasyon’ Nasıl Gerçekleştiriliyor?

Bu yöntemde, diğer lazer türlerinde olduğu gibi cilde yüksek oranda enerji gönderilmiyor. Yoğunluğu düşük ancak etkisi yüksek bir enerji kullanılıyor. Bu sayede kıl köklerinin güçlü bir şekilde tahrip edilmesi mümkün kılınmış oluyor. Buz Lazer işlemi sırasında tedavi başlığı cildi ütülercesine hareket halinde oluyor ve kıl köklerine kademeli olarak ısı veriliyor. Bu ısının, düşük yoğunlukta ve aşamalar halinde veriliyor olması ise işlemin ağrısız geçmesinin en temel nedeni.

Cilde Buz Serinliği Veren Bir Yöntem

‘Buz Lazer’ in sahip olduğu ‘ICE’ isimli soğutma sistemi, patentli ve yüksek kalitede bir teknoloji olmasıyla biliniyor. Tüm dünyanın güvenini kazanmış olan bu teknoloji; tedavi başlığının cildi yeteri kadar serinletmesine olanak sağlanıyor. Sonucunda ise hissedilen buz serinliğiyle birlikte ağrının yüksek oranda önüne geçilmiş oluyor.

Her Cilt Tipine Uygun

Erkeklerinde tercih ettiği bir yöntem olan ‘Buz Lazer’, her cilt tipine uygun olmasıyla öne çıkıyor. ‘İşlem sonrası gün ışığına maruz kalmayın!’ şeklindeki birtakım kurallar buz lazer yöntemiyle birlikte ortadan kalkmış oluyor.

Buz Lazer Yaptırdığınızdan Emin Olun
Söz konusu yönteme olan talebin yüksek olması sebebiyle ‘Buz Lazer Epilasyon’ adı altında bambaşka cihazlarla çalışan kurumlara rastlamanız çok olası. Epilasyon mağduru olmamak için bu işlemin yalnızca ‘Soprano Ice’ serisinde yer alan lazer epilasyon cihazlarıyla gerçekleştirildiğini bilmelisiniz. Olası dolandırıcılıkların önüne geçebilmeniz adına gitmeyi tercih edeceğiniz kurumları http://www.buzlazer.com adresinden seçmeniz, sizin için ayrıca faydalı olacaktır.

Seval Dağlı

Felsefe mezunu. Araştırmacı. Çok gezer. Çok sever.

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: