ÇİRKİN KADIN YOKTUR, CİLT ALT TONUNU BİLMEYEN KADIN VARDIR

Merhaba sevgili Maviname severler. Son zamanlarda ‘’Cilt alt tonu’’ çok duyduğumuz tabirlerden biri. Kıyafetlerinizden, saç renginize, makyajınızdan aksesuarlarınıza kadar birçok tercihinizi etkileyen başlıca unsur cilt alt tonunuz!


Peki, cilt alt tonu nasıl bu kadar önemli olabiliyor? Sadece ten renginizi biliyor olmanız size yakışan ürünleri tercih etmeniz için yeterli mi? Tüm bunları merak edenler, bu yazı sizler için…

Bu Renk Sana Çok Yakıştı

Evet, bunun gibi iltifatlar alabilmeniz için cilt alt tonunuzu bilmeniz gerekir. Bunu bilmeniz halinde her zaman size en çok yakışan tercihleri yapabilir ve tüm dikkatleri üzerinize çekebilirsiniz. Cilt alt tonunuza uygun olmayan renkler size yakışmaz. Ya da makyaj ürünleri cildinizi soluk gösterir. Bunlarla ilgili uygun tercihi yapmak için önce şunu bilmeliyiz.

Cilt alt tonları üçe ayrılır. Sıcak, soğuk ve nötr.


Sıcak Cilt Alt Tonu

Deri altındaki pigmentleri sarı olan kişilerdir. Bu alt tona sahipseniz bej, kırmızı, turuncu, mercan ve sarı tonları size çok yakışacaktır. Aynı zamanda altın tonlarında aksesuarlar, sizi herkeste olduğundan daha şık gösterir.

Soğuk Cilt Alt Tonu

Deri altındaki pigmentleri pembe olan kişilerdir. Bu kişilere mavi, mor, pembe, koyu bordo ve pastel tonları çok yakışır. Aksesuar olarak da çoğunlukla gümüş renkli ürünler cildinizi canlı gösterir.

Nötr Cilt Alt Tonu

Bu tona sahip kişiler çok ama çok şanslıdır. Çünkü nötr cilt alt tonu her rengin yakıştığı ve her aksesuarın canlı gösterdiği bir tondur. Size buraya renk sıralamak ayıp olur, serbestsiniz. 😊

Cilt Alt Tonumu Nasıl Öğrenebilirim?

Aslında birçok yöntemi var ama sizin için en kolay olan yöntemi yazacağız. Damar testi en kolay yöntemdir. Güneş ışığı altında yapılır. Bileklerinizi ışığa uzattığınızda damarlarınızda gördüğünüz renk size cevabı verecektir.

Peki nedir onlar?

Bileğinizi güneş ışığına tuttuğunuzda damarlarınız,
-Yeşil renkte görünüyorsa sıcak cilt alt tonuna,
-Mavi renkte görünüyorsa soğuk cilt alt tonuna,
-Hem yeşil hem mavi ise nötr cilt alt tonuna sahipsiniz demektir.

Bu testi yaptıktan sonra artık size en uygun tercihleri yapmaya başlayabilirsiniz. Unutmayın, çirkin kadın yoktur, cilt alt tonunu bilmeyen kadın vardır. 🙂

One thought on “ÇİRKİN KADIN YOKTUR, CİLT ALT TONUNU BİLMEYEN KADIN VARDIR

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: