TEN RENGİNE UYGUN ALLIK NASIL SEÇİLİR?

Merhaba değerli Maviname okurları 🙂 Bu yazımda sizlere en doğru allık seçimine dair ipuçları vereceğim.

Makyajın tamamlayıcı unsuru olan, cilde canlılık veren allıklar, doğru seçilmediği takdirde çok kötü bir görünüm kazanmanıza sebep olabilir. Bu yüzden cilt tonunuza en uygun allığı belirlemeniz, allık kullanımında çok önemlidir.

Peki, ten rengine uygun allık nasıl seçilir? İşte cevabı…

Beyaz Tenliler İçin Açık Pembe ve Şeftali Tonları

Allık seçimi yaparken ten renginiz kadar cilt alt tonunuz da çok önemlidir. Sıcak alt tonlu bir cilde sahipseniz şeftali tonlarında bir allık sizin için en ideal tercih olacaktır. Soğuk alt tonlu sahip ciltler için ise allıkta uygun tercih, içinde kahverengi tonlarını barındırmayan pembe bir allık olacaktır.

Buğday Tenliler İçin Turuncu ve Koyu Pembe Tonları

Buğday tenler için sıcak alt tonuna sahip olanlar turuncu allıkları rahatlıkla kullanabilirler. Soğuk alt tonlu ciltler için ise içinde bir miktar kahverengi barındıran pembe allıklar ve gülkurusu gibi renkler tercih edilebilir.

Ayrıca şunu da belirteyim eğer cilt alt tonunuz nötr ise size her renk yakışır. Alt tonunuzu nasıl öğreneceğinizi merak ediyorsanız, ‘’Çirkin Kadın Yoktur Cilt Alt Tonunu Bilmeyen Kadın Vardır’’ başlıklı yazıma göz atabilirsiniz.

Esmer Tenliler İçin Kiremit ve Altın Tonları

Esmer tenliler için kiremit tonları veya altın tonları çok idealdir. Çok koyu bir ten rengi değil de daha açık bir tona sahipseniz parlak olmayan bir pembe sizin için mükemmel bir görünüm yaratabilir.

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: