EVDE KOLAYLIKLA YAPABİLECEĞİNİZ BU MASKELERLE DAİMA GENÇ ve CANLI GÖRÜNECEKSİNİZ

Şimdilerle genç kalmak, canlı ve pürüzsüz bir cilde sahip olmak için cilt bakım ürünlerine adeta bir servet yatırılıyor. Ama biraz emek vererek, evde doğal olarak elinizde bulunan ürünlerle de genç, canlı ve pürüzsüz bir cilde sahip olmanız çok kolay!

Birçok güzellik uzmanının da faydalandığı Lokman Hekim Şifalı Bitkiler Ansiklopedisinde bulunan birkaç doğal maske önerilerini sizler için derledik.

Elinizde bulunması gereken malzemeler
Badem Unu
Limon
Süt
Zambak Yağı
Yumurta-Bal

Maskelerin Hazırlanışı ve Kullanım Şekli

İlk Öneri
-Bir adet yumurta sarısı, bir çay kaşığı bal ve iki çay kaşığı badem unu pomad kıvamına gelinceye kadar karıştırın. Her gece yatmadan evvel bu karışımı yüzünüze iyice yedirin. Hazırladığınız bu karışımı krem halinde kullanabileceğiniz gibi bal ve badem unu miktarını arttırarak maske haline de getirebilirsiniz. Maske halinde kullanmak isterseniz yüzünüze sürdükten sonra en az yirmi dakika bekletip yüzünüzü yıkayabilirsiniz.

İkinci Öneri
-Bir adet yumurta sarısı, bir çay kaşığı limon suyu ve rendelenmiş limon kabuklarını krem haline gelinceye kadar zeytinyağı ile iyice karıştırın. Elde ettiğiniz kremi biraz dinlendirdikten sonra yüzünüze sürün. Otuz dakika bekledikten sonra yüzünüzü yıkayabilirsiniz.

Üçüncü Öneri
-Bir yumurta sarısı, bir çay kaşığı süt, bir çay kaşığı zambak yağı ve iki çay kaşığı badem ununu lapa haline gelinceye kadar karıştırın. Elde ettiğiniz bu lapayı uyumadan önce maske halinde yüzünüze uygulayın. Bu maskeyi de en az yirmi dakika yüzünüzde bekletmeniz gerekiyor.

Maskeleri hazırlarken ölçülerinizin genelde bire bir olması gerekir. Yani her malzemeden bir çay kaşığı eklemelisiniz. Eğer başlangıçta iki ile başladıysanız buna yine iki çay kaşığı şeklinde devam etmelisiniz. Bunun sebebi bir malzemenin diğerinden fazla olmasını engelleyip, ciltte herhangi bir tahriş bırakmasını önlemektir.

Birebir yöntemiyle konulan her malzeme birbirini dengeler. Bu denge yan etki riskini en aza indirir. Birebir yönteminin dışında kalan tek ürün undur.

Maskeleri hazırlarken kullanacağınız badem unu için bir miktar belirttik ama siz onu kıvamı koyulaştıracak ölçüde de koyabilirsiniz. Yani karışıma belirtilen miktarda unu koyduğunuzda hala sıvı kıvamda ise ona ek tekrar aynı miktarda badem unu ilave edebilirsiniz.

Unutmayın
Bu karışımların etkisini görebilmek için bir tanesini seçip, düzenli bir şekilde her gün uygulamanız gereklidir. Tam olarak etkisini 21 gün sonra görebilirsiniz. 21. günün sonunda cildinizde beliren çizgilerin daha da azaldığını ve eskisinden çok daha canlı ve parlak bir cilde sahip olduğunuzu fark edeceksiniz.

Aranızda bu bakım rutinlerini deneyenler varsa tecrübelerinizi bizimle paylaşmayı unutmayın! Sağlıkla ve genç kalın. 🙂

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: