Arter 5 Yeni Sergiye Ev Sahipliği Yapacak

Çağdaş Sanat Müzesi Kapılarını 10 Eylül ‘de Açıyor

Bir Vehbi Koç Vakfı Kuruluşu olan çağdaş sanat müzesi Arter, 10 Eylül’den itibaren yeni sergilerini sanatseverler ile buluşturacak.

Sergilerin ziyarete açık olduğu süre içinde hijyen ve sosyal mesafe kurallarına dikkat edilecek.

Dinleyen Gözler İçin/ Yağmur Ormanı

Melih Fereli’nin küratörlüğünü üstlendiği, ses kavramı üzerine düşündüren bu iki sergi; 10 Eylül’den itibaren ziyaretçilerini ağırlamaya başlayacak. Arter koleksiyonuna dâhil olan ‘Dinleyen Gözler İçin‘ başlıklı sergi, 23 yapıttan oluşuyor. Salonun sessizliğinin arkasında eserlerden yükselen sesler, bizlere sanatın derinliklerinde kaybolmamız için bir kapı aralayacak. ‘Sesli Dizi’ serisi kapsamında sergilenecek olan John Cage’in zihin ürünlerinden oluşan üçüncü sergi, 25 Nisan 2021 tarihine kadar ziyaretçilerine açık olacak.

Ziyaretçilerine interaktif bir sergi deneyimi sunacak olan besteci David Tudor tarafından tasarlanmış ‘Yağmur Ormanı‘, ‘Sesli Dizi’ kapsamında yer edinen dördüncü sergi olarak karşımıza çıkacak. Ve 7 Şubat 2021’e kadar ziyaretçilerini ağırlayacak.

KP Brehmer: Büyük Sergi

1997 yılında hayatını kaybeden Alman sanatçı Klaus Peter Brehmer’in retrospektifinden oluşan bu serginin küratörlüğünü Selen Ansen üstleniyor. Siyasi sanat eserleri denildiğinde akla ilk gelen isimlerden olan ressam Brehmer’in seçkisinden oluşan sergi, 24 Ocak 2021’e kadar devam edecek.

Tekerrür

Seramik sanatçısı olan Alev Ebüzziya Siesbye’nin ‘tekrar’ kavramına odaklandığı kişisel sergisi, Eda Berkmen’in küratörlüğünde 24 Ocak 2021’e kadar ziyaretçileri ile buluşabilecek.

Gökcisimleri Üzerine

art black and white decoration design

Genellikle ‘birarada olma’ kavramı üzerine yoğunlaşan sergi, yirmi sekiz sanatçının eserlerini kucaklıyor. Küratörlüğünü Kevser Güler’in yaptığı ‘Gökcisimleri Üzerine’ başlıklı grup sergisi 7 Mart 2021’e kadar devam edecek.

Seval Dağlı

Felsefe mezunu. Araştırmacı. Çok gezer. Çok sever.

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: