MODERN TIBBIN KEŞFETTİĞİ EN MÜKEMMEL İLAÇ: ASPİRİN!

Tıp Dünyasına Büyük Katkıları Olan Aspirin Nasıl Ortaya Çıktı?

Aspirinin ortaya çıkması kimyager Felix Hoffmann’ın saf asetilsalisilik asit üretmesiyle mümkün olmuştur. Aspirinin ham maddesi dünyanın her yerinde bulunan söğüt ağacıdır.

Kalp Dostu Aspirin

Aspirinin en bilindik özelliği kan sulandırıcı etkiye sahip olmasıdır. Aspirinin kalp krizini önlemedeki inanılmaz etkisine vurgu yapan kardiyoloji uzmanı Doç. Dr. Serkan Akdağ, kalp krizi anında aspirin çiğnenmesinin hayat kurtardığını söylüyor.

Kardiyoloji uzmanı Akdağ, kriz geçiren kişinin efor sarfetmekten uzak durup mutlaka bir aspirin çiğnemesi ya da yutması gerektiğini ayrıca kriz riskine karşı her evde her çantada aspirinin bulunmasının şart olduğunu söylüyor.

Ancak Doç. Dr. Serkan Akdağ kritik bir noktaya da dikkat çekiyor. Kriz belirtileri gösteren kişilerde kullanılması gereken aspirin, bilinci kapalı olan kişiye asla verilmemelidir. Çünkü söz konusu kişi beyin kanaması geçiriyor olabilir. Verildiği takdirde aspirin, bu kanamayı arttıracaktır.

Başarılı Kardiyoloji uzmanı Doç. Dr. Serkan Akdağ, aspirin için şu ifadeyi kullanıyor; “Modern tıbbın keşfettiği en mükemmel ilaç.”

Aspirin yalnızca kalp dostu değildir. Onun daha bilmediğimiz bir çok faydası vardır.

Aspirinle Saçınızdaki Kepeği Önleyin!

İki adet aspirini ezerek kullandığınız şampuana katın ve bir kaç dakika bekletin. Kepek sorununuz büyük ölçüde hallolacaktır. Saçınızı Aspirin’le daha çok sevin.

Mucizevi İlaçla Çiçeklerinizin Ömrünü Uzatın

Vazoya koyacağınız ,evde baktığınız çiçeklerin suyuna bir adet aspirin ezip atın. Sonuç, daha canlı ve uzun ömürlü çiçekler.

Aspirinle Tırnak Bakımı Da Mümkün

El ve ayaklarınızı yumuşatmak için kovaya koyduğunuz sıcak suya bir adet aspirin atın. Bu durum hem yorgunluğunuzu alacak hem de tırnaklarınızı yumuşatarak dinlendirecek.

Aspirin Kanser Riskini Azaltıyor Mu?

Son dönemde yapılan araştırmalar ateş düşürücü ve kan sulandırıcı Aspirin’in kalp krizini azaltıcı etkilerini de ortaya koyuyor. Aspirin’in pek çok kanser türünü yavaşlattığı da söyleniyor.

Ancak doktor kontrolü ve tavsiyesi dışında düzenli Aspirin kullanımı da bazı yan etkilere neden olabiliyor. Özellikle de mide problemleri yaşayanlarda nadir de olsa mide kanamalarına sebep olabiliyor.

Aspirin tıp dünyasında hak ettiği değeri ise bir çok olumlu etkisine rağmen alamamaktadır.

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: