Stil şarkısı

Herkes kendine iyi gelen,kendini güzel ve değerli hissettiren stil şarkısını bulmak ve onu en iyi şekilde uygulamak ister. Peki sizin stil şarkınız nedir? Nasıl kendinizi özel ve güzel hissediyorsunuz? Kendi şarkınızı oluşturmak için neyi bekliyorsunuz? Haydi benimle stil şarkınızın ilk adımını atın!

İlk olarak, bizim için en önemli etken olan özgüveninizi oluşturun. Özgüven her gün üstünüze alacağınız en önemli ve vazgeçilmez aksesuarınız olmalı. Bir konuya dikkat çekmek istiyorum aslında, özgüven ve güzellik arasındaki ince çizgiyi hiç fark ettiniz mi? Güzel göründüğünüz zaman içinizde oluşan o güven ve mutluluk hissini tarif edebilir misiniz? İşte o güzelliğimiz sayesinde gelen özgüvenin verdiği mutluluk hissi. Bu hissi yaşamayı her kadın hak eder.

Sizin için düşündüğüm 4 adımda güzel ve mutlu olmanın yollarını inceleyelim.

KENDİNİZ OLMAKTAN ASLA VAZGEÇMEYİN!

Moda akımları doğası gereği sürekli olarak değişir ve son yıllarda da bu değişimler çok daha hızlı gerçekleşiyor. Şık giyinmek için hızla değişen moda akımlarını takip etmek gerekse de asıl önemli olan sizin bu moda akımları içerisinde stilinizi nasıl konumlandırdığınızdır. Bu nedenle de tüm bu püf noktaları aklınızın bir kenarına not edin.

Moda akımlarını, moda bloggerlarını ve fenomenleri takip edin ama hepsinin ötesinde kendi stilinizi belirleyin ve size yakışanı giymeye çalışın. İnsanların sizden bekledikleri gibi değil olmak istediğiniz gibi giyinin. Emin olun en güzel olduğunuz an sizin kendinizi en güzel hissettiğinizden başka bir an değil !

FİZİKSEL ÖZELLİKLERİNİZE GÖRE GİYİNİN

Evet, içindeyken mutlu olduğumuz kıyafetleri giymemiz oldukça önemli ama vücut tipimizi göz ardı edemeyiz. Uzun, kısa, zayıf ya da kilolu fiziksel özellikleriniz ne olursa olsun proporsiyonunuza dikkat ettiğiniz taktirde hayalinizdeki görünüm hiç uzak değil. Moda trendlerini incelerken gördüğünüz kombinleri direkt alıp uygulamak yerine fiziksel özelliklerinize ve kendi zevkinize göre revize etmeyi ihmal etmemelisiniz.

Vücut özelliklerinize göre kıyafet seçimi yaparken çok dar ya da çok geniş kıyafetler yerine üzerinize tam oturan kıyafetleri tercih etmelisiniz.

Kombinlerinizi Önden Planlayın

Her konuda olduğu gibi giyinirken de planlı olmak size zaman ve enerji kazandırır. Son dakikada hazırlanırken hissettiğiniz tedirginlik ve endişeyi aşarak hazırlığınızı planlı bir düzene oturtursanız kendinize ayırdığınız zamanın ne kadar arttığını gördüğünüzde çok şaşıracaksınız. Örneğin, ofiste giyilecek olan kıyafetleriniz ile konser veya tiyatro gibi bir etkinliğe giderken giyeceğiniz kıyafetleri ayrı düşünmeli ve önden kombinlerinizi hazırlamalısınız.

Nerede ne giyeceğinizi planlarken sağlayacağınız bir diğer önemli fayda ise gardırobunuzdaki eksikleri çok daha iyi görmek olacaktır. Hafta sonu bir tiyatro oyununu izlemeye gidecekseniz dolabınızdaki bu tarz etkinliklerde kullanılabilecek olan kıyafetlerinizi bilmenizde fayda vardır.

Eğer bu planlamayı önceden yaparsanız, örneğin tunik, etek veya pantolon eksiğiniz varsa bu eksikleri önden tamamlayabilirsiniz. Bu da sizi son dakika telaştan ve gereksiz stresten kurtaracaktır.

Moda Bloglarını ve Fenomenleri Takip Edin

Tarzınızı oluştururken beğendiğiniz isimlerden ilham almaktan çekinmeyin. Günümüzde yerli veya yabancı her tarza hitap eden size en uygun ve yakın tarza sahip bloggerları takip edebilirsiniz.

Özellikle, İnstagram’da yaptıkları kombinlerle dikkat çeken pek çok fenomen bulabilirsiniz. Bu fenomenler arasından tarzı ve fiziksel özellikleri ile size benzeyen kişileri bulabilirseniz şık giyinme konusunda işinizi kolaylaştırabilirsiniz.

Unutmayın en iyi olanı siz seçebilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: