Ücretsiz onardıkları oyuncaklarla 11 binden fazla çocuğun yüreğine dokundular!

Bursa’nın Orhangazi ilçesinde yaşayan ve yurt içi ve dışından kendilerine gönderilen arızalı oyuncakları ücretsiz tamir eden anne ve oğul, üç yılda 11 bin 160 çocuğu sevindirdi.

“Atma! Tamir Olsun Çocuklara Umut Olsun” sloganıyla hayata geçirilen çalışmayla, Türkiye’nin dört bir yanından hatta yurt dışından kargo ile Orhangazi’ye ulaştırılan eski, kullanılmayan ve arızalı oyuncaklar, Muammer (38) ve annesi Şükriye Kavazoğlu (75) tarafından yenileniyor.

Çok sayıda kurum ve kuruluş tarafından ödüllendirilen proje çerçevesinde onarıldıktan sonra temizlenip paketlenen oyuncaklar, Türkiye’nin dört bir yanındaki kimsesiz ve ihtiyaç sahibi çocuklara gönderiliyor. Anne oğulun, kiraladıkları deponun yanı sıra ofis ve evlerinde binlerce tamir bekleyen oyuncak bulunuyor.

“Bir sponsora acil ihtiyacımız var”

Kavazoğlu, kendisinin oyuncakların elektronik, plastik, demir ve ahşap kısımlarını tamir ettiğini, annesinin ise peluş ve bebeklerle ilgilendiğini anlattı.

Projeyi gönüllü olarak yürüttüklerini aktaran Kavazoğlu, sponsora ihtiyaç duyduklarını dile getirdi.

Bu süreçte destek verenler olduğunu bildiren Kavazoğlu, “Bir firma depomuzun bir yıllık kirasını ödedi ancak süresi bitti. Başka bir firma internet ve telefon ücretini karşıladı ancak onun da süresi bitti. Ofisimiz, depomuz ve evimiz var. Birçok giderimiz var. Bunların tamamını babamın vefatından sonra anneme kalan 1800 liralık maaşla yapmaya çalışıyoruz. O yüzden bir sponsora acil ihtiyacımız var.” diye konuştu.

Kavazoğlu, çocukların mutluluğunun kendilerini duygulandırdığını ifade etti.

Gönül verdikleri bu çalışmayı ömürleri yettiğince sürdürmekte kararlı olduklarını kaydeden Kavazoğlu, “Biz aslında her türlü oyuncağı tamir ediyoruz ancak silah ve çeşitlerini tamir etmiyoruz. Bunları yedek parçaya çeviriyoruz. Çocuklar silaha özenmesin diye bunları tamir etmiyoruz. Çocuklara faydalı olmaya çalışırken zararlı olmak istemiyoruz.” dedi.

Kaynak (AA)

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: