Modayı Artık Maskeler Belirleyecek

Kapitalist fırsatlar genellikle travma zamanlarından ortaya çıkar. Tıpkı şimdilerde olduğu gibi. Louis Vuitton, Gucci, Prada ve Brooks Brothers pandeminin başlarında fabrikalarının parçalarını maske ve hastane önlüğü yapmak için yeniden tasarlayacaklarını duyurur duyurmaz, sosyal medyada yorumlar uçmaya başladı.

Gazetelerde haberler şöyle yayınlandı; ”Dünyadaki insanlar önümüzdeki yıl hemen hemen HER YERDE Covid-19’a karşı yüz koruma maskeleri takacaklarından, en sıcak yeni moda aksesuarı olacaklar. Gucci bunun için hazır, Louis Vuitton, Armani ve… ”

Modanın Belirleyicisi Maskeler

Şu anda maskeler, bilinçli olsun ya da olmasın, tıbbi gereklilik ve moda ifadesi arasındaki her şeyi karıştırmak için teşvik ediliyor. Tasarımcılar, girişimciler ve etkileyiciler fırsatları hissederler. Artık hepimiz onları takmak zorunda kaldığımızda göre, ne dediklerini düşünmeye başlamalıyız.

Artık batik maskeleri var. Mayo için kullanılan ipek, kot ve polyesterden yapılmış maskeler. Daha önce dünyada ara trend olan yastıklar ve sırt çantaları gibi tersine çevrilebilir payetlerle gelen maskeler. Bizler de önceleri virüsten korunma amaçlı kullandığımız maskelerin kıyafetlerimizle uyumunu düşünmeden takarken şimdiler de, ”Aslında renkleri uyumlu olsa fena olmaz” der olduk. Yani her şey gibi buna da alıştık ve alternatifler üretiyoruz.

O Artık Popüler Kültüre Ait

Kullandığımız her ürün gibi, endüstri piyasalarının da desteğiyle ”maskeler” artık popüler kültürün bir parçası. Ünlü stil önderleri ise bu durumun modada belirleyici ve hatta yön verici etkisinin olacağını öngörüyor. Yoksa, artık her şey normale dönse bile, modaya uygun olduğu için takmaya devam mı edeceğiz bu maskeleri? Cevabını siz verin. 🙂

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: