5. İstanbul Tasarım Bienali ‘Empatiye Dönüş’

Sergiler, kamusal alanda yer alan açık hava yerleştirmeleri ve dijital video serileri olmak üzere üç farklı formatta ziyaretçilerini karşılayan 5. İstanbul Tasarım Bienali, 15 Ekim itibariyle sanatseverlerle buluşmaya başladı.

15 Kasım’a kadar devam edecek olan bienalde toprak ve suyla kurduğumuz ilişki, empati duygusu çeşitli projeler aracılığıyla sanatseverlere yansıtılmaya devam edecek.

Bienalin bölümleri İstanbul Tasarım Bienali web sitesi, İKSV YouTube kanalı ve e-flux Architecture üzerinden paylaşılacak.

Bienalin bölümleri ise kısaca şöyle:

Eleştirel Yemek Programı

  • 18 Ekim 2020 – 28 Şubat 2021 tarihleri arasında her hafta bir bölüm yayınlanacak.

Kara ve Deniz Kütüphanesi

  • Akdeniz havzasında araştırmalar yapan tasarımcılar ve düşünürlerin projeleri, 15 Kasım 2020’ye kadar ARK Kültür’de sergilenecek.

Yeni Yurttaşlık Ritüelleri

  • Değişik zamanlarda ve formlarda İstanbul’un bazı noktalarında gerçekleştirilecek olan ritüeller, Kalamış Parkı, Moda Sahil Parkı, Fenerbahçe Parkı Topluluk Bahçesi, Kuzguncuk Şehir Bahçesi ve Kuzguncuk İskelesi, Beşiktaş İskelesi ve Karaköy İskelesi ile Pera Müzesi’nde 30 Nisan 2021’e kadar sergilenecek.

Empati Seansları ve Uydu Projeler

  • Sanatçıların ve tasarımcıların empati kavramına odaklanma amacıyla hazırlamış oldukları ‘Empati Seansları’ başlıklı film seçkisi Pera Müzesi’nde, her perşembe ve pazar 13.00’te izleyicilerle buluşacak.

Seval Dağlı

Felsefe mezunu. Araştırmacı. Çok gezer. Çok sever.

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: