İdeal Bir Duruş İçin Bu Önerilere Kulak Verin

Hepimiz okulda veya işteyken (eğer oyuncu veya manken değilsek) nasıl durduğumuzu, nasıl göründüğümüzü umursamadan çalışırız. Ve çoğunlukla bu duruş omuzların aşağıya çöktüğü, çarpık bir duruş olur. Biz fark etmeyiz ama zamanla bu duruş biçimi esas duruşumuz halini alır ve bizi ideal görünümden bir hayli uzaklaştırır.

Peki, bunu kontrol etmek mümkün mü? İdeal duruşumu nasıl ayarlarım diye soruyorsan, senin için harika önerilerimiz var…

Sırt ve Boyun Kaslarını Çalıştır

Gün içinde farkında olmadan en çok yüklediğimiz kaslar, sırt ve boyun kaslarıdır. Onları esnetmek ve gevşetmek için egzersizlerini bu bölgelerde dengele.

Molalarda Oturma

Mola verdiğin zaman, özellikle de masabaşı bir işe ara veriyorsan, kesinlikle oturmak yerine uyuşan ve kasılan kaslarını gevşeyecek hafif egzersizler yapmalısın.

Oturma Biçimini Kontrol Et

Tabi ki yine yoğunluktan nasıl oturduğunun farkında bile olmuyorsun. Ama artık gün içinde bunu hatırlamaya çalış ve o an nasıl oturduğuna bir bak. Omuzlar düşmüş ve kendinden geçmişsen hemen dik bir pozisyona gel. Bunu yaparken belindeki S şeklinde kıvrımı korumaya dikkat et.

Plates ve Yoga Bunun İlacıdır

Eğer duruş bozukluğun varsa veya olmasını istemiyorsan hayatına plates veya yogayı sokmalısın. Çünkü bu sporlar vücut postürünü düzeltecek, şekle sokacak harika egzersizlerden oluşuyor.

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: