Sonbahar’da İçinizi Isıtacak Kitaplar

Yaz mevsimi ne kadar koronavirüsün gölgesi altında geçerse geçsin, her sabah doğan güneş, kuşların cıvıltısı, yemyeşil ağaçlar ve çiçeklerin kokusu depresyona girmemize engel oldu.

Güzel ve sıcak geçen günler, içimizi ısıttı. Ama sonbahar kim ne derse desin biraz hüzünlüdür. Kış bekler bizi yakında. Ben de tüm bu hüznü gölgeleyecek, size iyi geleceğini düşündüğüm birkaç kitap önerisi vereceğim. Bu kitaplar içinizi ısıtacak!😊

Kayıp Gül: Ekim Yağmurları

Aşka bakış açınızı yeniden şekillendirecek bir eser.

Yeniden Başlamak İçin Güzel Bir Gün

Hatırlamak istedikleriniz ve unutmayı seçtikleriniz üzerine, bir fincan kahveyle iyi gidecektir.

Limon Ağacı

Bu oldukça etkileyici, tarihi bir roman. Ama asla sıkıcı değil. Öyle çok eski tarihi de anlatmıyor. Okuduğunuz için asla pişman olmayacağınız bir eser.

Kâğıt Ev

Satır aralarında kaybolan herkesin zevkle okuyacağı bir eser. Kitaplara ve onlarla yaşamaya dair…

Walden Gölü

Bu kitabın ayrıntılı yorumunu daha önce yazmıştım. Walden Gölü Kıyısı’nda Bir Üstat başlıklı yazıma bakabilirsiniz.

Fareler ve İnsanlar

Belki çoğunuz bu eseri okumuştur ama ben hala okumayanlar için buraya iliştireyim yine. George ve Lenin’in ilişkisi üzerinden verilen o çok anlamlı mesaj, okuyan herkeste iz bırakacak.

Pal Sokağı Çocukları

 Bu kitap, oyun sahalarını zengin çocuklarından kurtarmaya çalışan fakir çocuklarının mücadelelerini ele alıyor. Bu mücadele okurken size çok tanıdık gelecek.

Karanlıktan Sonra

Kısa öykülerden oluşan bu eser, tamamlanmamış bir eserdir. Yani sizi herhangi bir sonuca götürmeyecek ama hikayeyi tamamlayanın siz olmasına olanak sağlayacak.

Hiçliğin Kıyısında

Bitirdikten sonra güzel hisler bırakan tatlı bir aşk romanı.

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: