Kasım Ayı Film Listesi

Etkisinden uzun süre çıkamayacağım bir film arıyorum diyen tutkulu sinefillerden biriysen bu yazımız tam sana göre! Çünkü şu an, kasım ayı için hazırlamış olduğumuz film listesini okumak üzeresin.😊 Hazırsan göz atmaya başlayabilirsin. 🎬

Split (2017)

23 kişiliğiyle birlikte yaşamakta olan Kevin’ı konu eden film, izleyenlerin etkisinden çıkamayacağı türden bir seyir sunuyor.

Filth (2013)

Film, iyi ve kötü kavramlarının derinliğine dair hiçbir güdüye sahip olmayan, çevresine karşı büyük bir nefret besleyen polis Bruce ve onun uyuşturucu ve seks ekseninde şekillenen yaşamına odaklanıyor.

İrreversible (2002)

‘Dönüş Yok’, bir Gaspar Noe filmidir ve şimdiden uyaralım; yönetmenin tıpkı diğer yapımları gibi bu filmi de aşırı dozda gerilim içeriyor. Sansasyonel tarzıyla dikkatleri üzerine çekmeyi başaran Noe’nin 2002 yılında vizyona giren bu filmi, izlenildikten sonra birkaç gün içinde sindirilebilecek yapımlar arasında gösterilebilir.

Amadeus (1984)

Müzik konusunda yüce bir yeteneğe sahip olan Amadeus Mozart ile Antonio Salieri’nin ilişkisine odaklı bir başyapıt, “Amadeus”.

Not Defteri (2004)

Yaşlılar için yapılmış bir bakımevinde yaşamakta olan “Duke” isimli bir adamın sararmış bir defter bulup içinde yazılı olan aşk hikâyesini okumasıyla başlayan film, oldukça sürükleyici.

Prestige (2006)

Başarılı yönetmen Christopher Nolan tarafından çekilmiş olan Prestij, birbirini alt etmeye çalışan iki sihirbazın hikayesini anlatıyor.

The Help (2011)

The Help (Duyguların Rengi), gizli bir yazı projesi etrafında birbirlerine daha çok yaklaşan 3 farklı kadının dostluk öyküsüne odaklanıyor. 

A Twelve- Year Night (2018)

Yönetmenliği ve senaristliği Álvaro Brechner tarafından gerçekleştirilen 2018 çıkışlı Uruguay filmi olan 12 Yıllık Gece, Tupamaro Özgürlük Hareketi üyelerinden sağ kalıp mahkum edilen ve esir alınan üç kişinin gerçek yaşam öyküsüne odaklanıyor.

Seval Dağlı

Felsefe mezunu. Araştırmacı. Çok gezer. Çok sever.

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: