Kusursuz Bir Ten İçin 3 Doğal Yöntem

Ten güzelliği, pek çoğumuzun önemsediği ve gerçekleşmesi için çaba sarfettiği bir konu. Eh, kim istemez ki kadife gibi bir tene sahip olmayı?😊 Eminim herkes ister. İşte bu yazımızda söz konusu güzelliğin elde edilmesine yardımcı olacak 3 doğal yöntemden söz ediyoruz. Göz atmaya başlayalım istersen. 😊

  • Yarım avuç lavanta çiçeği bir avuç civan perçemi ile birlikte sert bir zeminde dövülür. Elde edilen posaya yumurta sarısı ilave edilir ve krem kıvamı alıncaya kadar badem yağı ile yoğrulur. Kavanoza koyulan karışım, serin bir yerde bekletilir. Hazırlanan bu doğal krem vücuda masaj yaparak sürülür.
  • Bir avuç kırmızı gül ve akasya çiçeği kaynar suda 15 dk bekletilir. Ardından çiçeklerin sıkılmasıyla bir sıvı elde edilir. Ve bu sıvıya yumurta akı ile dövülmüş lavanta çiçeği tozu ilave edilerek şampuan kıvamına gelinceye kadar karıştırılır. Kadife gibi yumuşak bir ten ve ipek gibi parlak saçlar vadeden bu doğal şampuanla sabah-akşam el, yüz ve saç banyosu yapılır.
  • Bir avuç papatya ve yarım avuç kırlangıç otu yarım saat tuzlu suda kaynatılır. Süzülerek elde edilen sıvı bir kaba boşaltılarak dinlendirilir. Dinlendirilen bu sıvıdan banyo suyuna ilave edilir ve gün aşırı banyo yapılır.

Seval Dağlı

Felsefe mezunu. Araştırmacı. Çok gezer. Çok sever.

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: