Video Konferans Görüşmelerinde En İyi Nasıl Görünürsün?

Şimdilerde hepimiz toplantı veya derslere katılmak için görüntülü uygulamaları kullanmak zorundayız. Adı üstünde “görüntülü” olunca kamerayı açık tutmamak da olmaz. Peki, kamerada iyi görünmeyi nasıl başarabilirsin? Hadi gel, sana bunun sırlarını açıklıyoruz. 😊

Gülüşünü Kontrol Et

Öncelikle ve en önemlisin iyi bir gülüşe sahip olmaktır. Bunun için görüşmeden önce diş temizliğini mutlaka yapmalısın. Sonra aynaya hızlıca göz at ve dişlerinde ıspanak kalmadığından emin ol. 😊

Yüzünü Tazele

Büyük, güzel bir gülüş sunmanın yanı sıra, yüzünü tazeleyerek konferans görüşmelerinde de en iyi halinle görünebilirsin. Yüzünü tazelemenin bir yolu, ekrandaki parlaklığı en aza indirmek için hafif pudralı bir makyaj ve kurutma kağıtları kullanmaktır. Ancak o zaman yakın çekime hazır olursun!

Saçını Taramayı Unutma

Özellikle uzaktan çalışanlar için yataktan kalkmak ve saçını taramayı bile unutmak kolaydır. Ancak bir konferans görüşmesinden önce, tüm karışıklıkları temizlediğinden emin olmalısın. 

Kamera Açısını İyi Ayarlamalısın

Kameranı doğrudan göz hizasında bir konuma yerleştir. Masanın üzerinde duran dizüstü bilgisayarlar için, göz hizasına kadar desteklemenin bir yolunu bul. Kamera merceğini yükseltmek için bazı kalın kitaplarla biraz yükseklik ayarlayabilirsin.

İyi Işıklandırma Kullan

Floresan aydınlatma cildine iyi gelmez. Ayrıca üstten aydınlatma, gözlerin altında koyu halkalar oluşturarak seni olduğundan daha yorgun ve bitkin göstererek sert gölgeler oluşturabilir.

Bunun yerine, evindeki perdeleri açarak mümkün olduğunca doğal aydınlatma kullanmaya çalış. Pencereler ideal konumda değilse ve monitöründe daha fazla parlamaya neden oluyorsa, başka bir seçenek de kameranın arkasına bir ışık kaynağı yerleştirmektir. 

Nötr Renkli Bir Arka Plan Seç

İster uzaktan ister ofiste çalış, arka planını nötr bir renkte tutmalısın. Ten rengi veya açık gri gibi nötr bir renk, dikkati dağıtmayan ve gözleri yormayan bir arka plan sunar. 

Dağınıklığı Ortadan Kaldır

Kameranı uygun göz seviyesine getirdikten sonra, görüntüdeki dağınıklığı gidermeye çalış.

Etkilemek için Giyin, Ama Minimal Düşün

Bir konferans görüşmesinde elinden gelenin en iyisini yapmak söz konusu olduğunda, şık görünmek en iyisi ancak aşırıya kaçmamak şartıyla. Örneğin, çizgili ve ekose gibi desenlere sahip giysilerden kaçınmak en iyisidir. 

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: