Birbirinden Keyifli Yöresel Kahveler

Yüzyıllar boyu hayatımızın bir köşesinde yer edinmiş olan kahve, farklı tatlarıyla kalbimizi ve damağımızı fethetmeye hâlâ devam ediyor. Böylesine sevilen ve günlerimize anlam katan kahvenin çeşitlerini bu yazımızda daha yakından tanıtmak istedik. Hazırsan incelemeye başlayabilirsin.😊

Santos, Brezilya

Dünya kahve üretiminin üçte birini karşılayan Brezilya’da üretilen Santos, son derece keyifli; fındığı ve bitter çikolatayı andıran bir aromaya sahiptir. Pürüzsüz bir tatta olan bu kahve, aynı zamanda az asitli, yumuşak ve tatlıdır.

Etiyopya

Kahvenin doğduğu yer olan Afrika Bölgesi’nde yetişen Etiyopya kahvesi, hafif meyveli ve narenciye tatlarının duyumsanabileceği bir lezzete sahip.

Kenya

Parlak, meyveli ve asidite oranı oldukça yüksek çekirdeklere sahip olan Kenya kahvesinin tadı çoğu zaman şarabı da andırabiliyor. Bu kahvenin biraz sert olabileceğini de söylemeden geçmeyelim.

Peru

Karamel ve tarçın notalarına sahip olan bu kahve çeşidinin bir bardaktan fazlasını hak ettiğini söyleyebiliriz.😊

Kolombiya

Kolombiya kahvesi, tatlı ve oldukça dengeli bir asiditiye sahiptir.

Tanzanya

Islak olarak işlenen Tanzanya kahvesi,  elma meyvesi tadında tatlı bir pekmez kokusuna sahiptir. Aynı zamanda Kenya kahvesine nazaran daha yumuşak bir lezzettedir.

Guatemala

Acı kakao, ceviz, sütlü çikolata ve fındık tatlarını içinde barındıran Guatemala kahvesi, doğal asidite değerlerine sahiptir. Bunun yanında, filtre kahve sevenlerin Guatemala kahvesinden hoşlanabileceğini de ekleyelim.

Kosta Rika

Tatlı bir aromaya ve keskin bir asiditeye sahip olan bu kahve çeşidi, kahve tutkunlarında bağımlılık yapabilir.😊

Endonezya

Birbirinden farklı aromalara sahip olan Endonezya kahvesi, baharatlı, topraksı, çikolatalı ve fındıksı olabiliyor.

Papua Yeni Gine

Meyve aromalı ve toprak notalarına sahip olan bir kahvedir Papua Yeni Gine kahvesi.

Seval Dağlı

Felsefe mezunu. Araştırmacı. Çok gezer. Çok sever.

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: