Farklı Bakış Açıları Yakalamanıza Yardımcı Olacak 5 Netflix Belgeseli

‘Belgesel seyretmek’ denildiğinde pek çok insan bu fikri sıkıcı bulabilir. Ancak söz konusu, hayata farklı pencerelerden bakabilmenin anahtarı olunca bu konuda bizlere yardım edebilecek belgesellere şans vermemiz gerekiyor. Çünkü belgesel, vahşi doğanın çekirdeğine inmekten çok daha fazlasıdır.

Bu yazımızda dünyaca ünlü Netflix platformunda izleyebileceğin birbirinden başarılı 5 belgesel filmini senin için derledik. İstersen detaylara birlikte göz atmaya başlayalım. 🙏

Dark Tourist

Yeni Zelandalı gazeteci David Farrier tarafından hazırlanan 8 bölümlük bu seride seyahat için pek tercih edilmeyen noktalara yolculuk eden Farrier’in, o noktalarda yaşanan felaketlere farklı pencerelerden yaklaşımı gösteriliyor izleyiciye.

Free Solo

Oscar ödüllü belgesel Free Solo, El Capitan dağına free solo yöntemiyle tırmanan ilk insan Alex Honnold ve onun etkileyici başarı öyküsüne odaklanıyor.

The Social Dilemma

Facebook, Google, Twitter ve Instagram gibi sosyal medya mecrasının ilk ekiplerinde çalışmış olan önemli isimlerin sosyal medyanın dünyaya olan negatif etkilerinden söz ettiği belgesel, izleyiciyi etkisi altına almayı başarıyor.

Cooked

Dört bölümlük belgesel dizisinde gıda uzmanı Michael Pollan gıdaların evrimsel tarihine ve dönüşümüne ustalıkla değiniyor.

Explained

Yapımcılığını Vox Media’nın üstlendiği 2 sezonluk belgesel dizisi, kripto paranın yükselişi, diyetlerin başarısız olmasının sebepleri ve K-popun çılgın dünyası gibi pek çok konuları derinlemesine ele alıyor.

Seval Dağlı

Felsefe mezunu. Araştırmacı. Çok gezer. Çok sever.

One thought on “Farklı Bakış Açıları Yakalamanıza Yardımcı Olacak 5 Netflix Belgeseli

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: