Japon Yazar Haruki Murakami’nin Kaleminden 5 Eser

21. yüzyıl edebiyatının en önemli isimlerinden biri haline gelen Japon yazar Haruki Murakami’nin en iyi 5 kitabini senin için listeledik. Yarattığı soft ve samimi hikâyeler ile zihnimizi ele geçirmeyi başaran, bizleri kendi dünyasında misafir eden başarılı yazarın en beğenilen eserlerini derlediğimiz liste karşında. 😊✒ Keyifli okumalar. 📖

İmkansızın Şarkısı

Yazarın yalın ve sıcak bir aşk hikâyesine değindiği bu kitap, karakterlerinin samimi, doğal tavırları sayesinde okuyucuyu kendi dünyasına almakta zorlanmıyor.

Kadınsız Erkekler

Kadın öldükten sonra anlamın yiteceğini gözler önüne seren kitapta yedi kadına yazılmış aşk ve ağıtlar bir araya gelmiştir.

Karanlıktan Sonra

Murakami’nin tarzına alışkınsan eğer, bu kitabı yadırgamayacağını düşünüyoruz . Fazlasıyla ürpertici ve gizemli olan ‘Karanlıktan Sonra’, atmosferinin etkileyici ruhu ve üslubun sürükleyiciliği sayesinde bir çırpıda okunabilecek türden bir kitap.

Rüzgârın Şarkısını Dinle

Haruki Murakami’nin yirmili yaşlarının sonunda yazdığı ve çevrilmesine yıllar sonra izin verdiği ilk romanı ‘Rüzgârın Şarkısını Dinle‘, belli bir olay örgüsüne, belli bir sona sahip değil. Hatta kitaptaki karakterlerin bir ismi bile yok. Örgü ve anlam zorunluluğundan arınılmış, merak uyandıran bu kitap sizi ilk okuyuşta içine alacak türden.

Sputnik Sevgilim

Sputnik Sevgilim, Japonya’dan bir Yunan adasına uzanan, üç kişiyi birbirine kenetleyen bir aşkın, soyut bir bakış açısıyla ele alındığı büyüleyici bir hikâye.

Seval Dağlı

Felsefe mezunu. Araştırmacı. Çok gezer. Çok sever.

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: