Kasım Ayı Etkinlik Listesi

Pandeminin yarattığı fiziksel mesafe gerekliliği, beraberinde etkinliklerin online platforma taşınmasını da zorunlu kıldı. Hâl böyleyken etkinliklerden geri kalmamak ve ruhumuzu beslemek adına dijital adreslerin kapısını çalmaya başladık. Bu yazımızda sözünü ettiğimiz adreslerden kasım ayı itibariyle erişebileceğin 10 etkinliği senin için derledik. Hazırsan incelemeye başlayalım. 😊

19. yüzyılın ortalarından 20. yüzyılın sonlarına Türkiye’deki kütüphane yapılarının arşiv görsellerini inceleyebileceğin online sergiye 28.02.2021’e kadar ‘SALT Online Flickr’ hesabından erişebilirsin.😉

20. yüzyılın önde gelen başarılı opera sanatçılarından Leyla Gencer’in yaşamının ve sanatının konu alındığı ilk belgesel ”Leyla Gencer: La Diva Turca”, Halit Ergenç’in anlatımıyla İKSV’nin YouTube kanalından (28.02.2021’e kadar) izlenebilecek.

200 binden fazla canlı müzik ve konser yayınını içinde bulunduran ve Internet Archive platformunda yer alan Live Music Archive, ziyaretçileri için 28.02.2021’e kadar erişime açık olacak.

Savaş Özdural, Ece Uslu, Bahadır Vatanoğlu, Levent Ünsal gibi isimlerin başrolde olduğu yaklaşık 2,5 saatlik komedi türündeki tiyatro oyunu “Patron Kim?”, 28.02.2021’e kadar internet üzerinden izlenebilecek.

Pandemi dolayısıyla hibrit konseri hayata geçiren Zorlu Psm online platformdan ziyaretçileriyle temas kuracak. Bu temaslardan biri de 14 Kasım 2020 tarihinde izlenebilecek olan Ferit Odman Quintet (%100 Studio) konseri. Zorlu’nun online platformundan izlenecek olan konserin başlama saati ise 21:30.

Akbank Sanat YouTube kanalında yayınlanmakta olan ‘Dijital Sanatta Şimdi’ başlıklı konuşma serisi, 28.02.2021’e kadar katılımlarıyla buluşmaya devam edecek.

17. yüzyıldan 20. yüzyıl başlarına Osmanlı’da Gündelik Yaşam ve İstanbul Manzaraları’nı “Düşlerin Kenti: İstanbul” isimli, Pera Müzesi tarafından erişime açılan online sergide 28.02.2021’e kadar ziyaret edebilirsin.

Birbirinden başarılı, ödül sahibi yerli ve yabancı kısa filmlerin yer aldığı Akbank Sanat YouTube Kanalı, 28.02.2021’e kadar ziyaretçilerini ağırlayacak.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Kültür AŞ, Beşiktaş Belediyesi, Boğaziçi Üniversitesi, İsviçre Başkonsolosluğu, Türkiye Fransız Kültür Merkezi ve UPS’in desteğiyle gerçekleştirilen ‘Duvarların Ötesinde’ isimli sergi, 08.11.2020 tarihine kadar Taksim Sanat’ta ücretsiz olarak ziyaretçilerine ev sahipliği yapacak.

2011 senesinde Stockholm Tempo belgesel festivalinde Yeni Belgesel Ödülü’ne lâyık görülen ve Lütfi Özkök’ün torunu Anna Juhlin tarafından çekilmiş olan “Fil Gibi Evdeki Şair” belgeseli, 28-02-2021 tarihine kadar Istanbul Modern’in web sitesi ya da youtube kanalı üzerinden erişime açık olacak.

Seval Dağlı

Felsefe mezunu. Araştırmacı. Çok gezer. Çok sever.

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: