Makyaj Yaparken Dikkat Etmemiz Gereken Ayrıntılar

“İyi Bir Makyajın Sırrı Detaylarda Gizlidir” başlıklı yazımda makyaj hakkında birkaç püf noktadan bahsetmistim. Hemen hepimiz makyaj yaparken birçok küçük hatalar yapıyoruz. Bu durum iyi görünmemize engel oluyor. Bu gibi durumlardan kurtulmak icin detaylara bir göz gezdirelim.

Cildinizi makyaja hazırlayın

Cildi makyaja hazırlamak için nemlendirici ya da bazlardan faydalanabilirsiniz.

Dogru fondöten seçin

Fondöten seçiminde boyun rengini referans alın. Asla daha açık tonlar tercih etmeyin. Fondöteni alırken test sırasınsa çenenizde deneyerek alın.

Kapatıcı

Kapatıcıyı seçerken cilt rengine yakın tonlar tercih edin. Açık tonlar gözaltı morluklarını kapatmaz aksine daha çok dikkat çeker.

Corrector kullanın

Corrector için hayat kurtarıcı diyebiliriz. Mutlaka kapatıcıdan önce kullanın. Koyu göz halkalarını, kızarıklıkları ve mor koyu lekeleri gizlemekte oldukça başarılıdır.

Kaşların önemi

Kaş boşluklarını mutlaka kaşınıza en yakın renkteki far veya kaş kalemleri ile doldurun. Belirgin ve biçimli kaşlar her zaman için makyajı daha iyi gösterir.

Pudra seçimine dikkat edin

Yağlı görünümü matlaştırmak için kesinlikle transparan pudraları tercih edin.

Allık seçimi

Allığınızı sadece elmacık kemiklerinizin alt bitiş bölgesine uygulayın.

Her gün su geçirmeyen rimel kullanmayın

Eğer şu geçirmeyen rimelleri her gün uygularsanız kirpikleriniz kırılır ve dökülür.

Asla makyajınızı temizlemeden uyumayın

Makyajınızı temizlemeden uyuduğunuz takdirde, cildinizde kalan makyaj gözeneklerinizi tıkar. Bununla birlikte tahriş, sivilcelenme ve lekelenmeler olur. Cildiniz yenilenmez ve taze, canlı görünümü kaybolur.

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: