Sağlık İçin Tam Bir Mucize: ‘Ceviz Suyu Kürü’

Beyin gelişimini önemli ölçüde destekleyen bir besin maddesi olan cevizin faydalarını bilmeyenimiz yoktur. Bağışıklığı güçlendirir ve uykusuzluk problemine iyi gelir. Protein içeriğiyle yağ yakımını hızlandırır.

Ceviz, içeriğindeki omega-3 yağlarıyla sinir sistemini korur. Ara öğünlerde yenildiğinde tok tutar, karaciğeri güçlendirip hormonları dengeler. Sindirim sistemini düzenlemeye yardımcıdır ve detox etkisiyle vücudu içeriden temizler.

Saç, tırnak ve cilt sağlığı için oldukça faydalıdır. Yaşlanmayı geciktirir, damar tıkanıklığına karşı korur aynı zamanda damarlarda biriken fazla yağın atılmasını sağlar.

Cevizi kür olarak da kullanabiliriz. Ancak içerisinde yer alan vitamin ve minerallerin hızlı bir şekilde suya geçmesi için geceden hazırlamak gerekiyor.

Ceviz Kürü’ Tarifi

2 adet ceviz içini akşamdan bir bardak içme suyunun içine koyup sabaha kadar oda sıcaklığında bekletiyoruz ve sabah aç karnına suyu içip cevizleri yemeniz yeterli olacaktır.

NOT: Her gün yapılabilir hiçbir yan etkisi yoktur. 21. günün sonunda 1 hafta ara verip kürü tekrarlayın. Bunun yanı sıra cevize alerjiniz olmadığından mutlaka emin olun.

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: