‘En İyi’ Giyinmek Ne Anlama Gelir?

Herkes iyi kötü üzerine yakıştığını düşündüğü kıyafetleri giyer. Böyle iyi olduğunu ve iyi giyindiğini düşünür. Ama bir de ”en iyi” olmak derdi var. En iyi giyinme tarzı nedir? Ve bunu sana kim söyleyecek?

Bireyin yükselişe geçtiği ve dijital alanın, belirsizliği etkili hale getirdiği yeni dünyamızda her zaman her şeye dönüşebilme şansımız oluyor. Bu durumda hepimiz ”en iyi” olmak için çabalıyor ve bunu deliler gibi istiyoruz. Ama artık en iyi olmak değil ”etkili’ olmak işe yarıyor.

Etkili Görünümün Belirleyicileri

Amerikan moda endüstrisine dikkat çekmek için bir reklamcı olan Bayan Lambert tarafından 1940 yılında kurulan en etkili giyimli listede yer alan ünlüler, bu konuda bize öncülük ediyor. Onların tarzları uluslararası ölçekte etkilidir. 1940’tan günümüze en iyi olduğu varsayılan ve en etkili o ünlüleri sayıyoruz.

Babe Paley, Jackie Kennedy ve Bianca Jagger; Sidney Poitier, Rihanna ve Lady Gaga.

En etkili giyinen olmak için bu ünlüleri de örnek alabilirsin tabi ama bize sorarsan, aynaya baktığında sende en etkili hisleri uyandıran stil, senin için iyi giyinmek anlamına gelir. Listedeki ünlüler sana bu konuda yol gösterici olabilir ama sonuçta asla bir taklit olma. En etkili tarz sahip olduğun, sana ait olan tarzdır!

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: