2020_2021 Sonbahar-Kış Renkleri ve Modası

Dünya çapındaki renk otoritesi Pantone, 2020 yılının rengini Klasik Mavi olarak açıkladı. Sükunet, güven ve yakınlığı hissettiren rahatlatıcı bir duruş olarak tanımlanan ‘Klasik Mavi’, sadelik vadediyor. Klasik maviden sonra en öne çıkan renk her sene iddiasını konuşturan kırmızı. Cesur kadınların seçimi bu sezonda biber kırmızısı olacak. Diğer moda renkler ise toz pembe, açık kahve, badem rengi, adaçayı yeşili, yavru ağzı ve hardal rengi.

Giyinmek güzel iş. Üzerinizdeki parçaları hem kendinize yakıştırmış hem de modaya uydurmuşsanız çok daha güzel bir iş. 😊 Bunun yanında özgür hissetmenize yardımcı olduğu da bir gerçek. Moda tutkunları bu özgürlükten asla vazgeçmiyor. Sade , abartılı, spor, klasik, vintage, gotik, romantik; tarzımız ne olursa olsun moda her sene farklı bir içerikle karşımıza çıkıyor.

Peki senenin moda parçaları ve kombinleri neler?

70’li yıllara dönüş

2020-2021 Sonbahar/Kış trendlerinde de 70’li yıllara dönüş var. Çoğu tasarımcı, bohem siluetlerin, disco ve glam rock stiliyle harmanlandığı 70’li yılların izlerini taşıyan tasarımlarla koleksiyonunu görücüye çıkardı.Yüksek belli bil pantolonlarla kombinlenen çizmeler ve kalın kemerler,kazaklar, fırfırlı bluzlar ve ceketler senenin yükselen tarzları arasında.

Güçlü, Kabarık Kollar

Son birkaç sezona damgasını vuran kabarık kollar 2020-2021 sonbahar/ kış sezonunun da en moda parçaları arasında.Yaz döneminde de bu yıl kabarık,vatkalı omuzları tercih etmiştik. Özellikle de dar ve düşük omuzları güçlü gösteren moda, kış sonuna kadar etkisini sürdürecek. Kabarık ve gösterişli kollar gelin adaylarının hayallerini de süslüyor. Bu kollar gelinliklerde şahane durdu.

Takım Elbise

Etek ve ceket formlarıyla yaptığımız takım elbiseleri ister spor ayakkabı, tişört ve bluzlarla kombinleyin isterseniz tamamen klâsik bir görüntü verin, her zaman öncü tarzlardan olmayı başarıyor. Bu sezon da takım elbiseler modanın önemli parçaları olmaya devam ediyor.

Takım elbiseler bu kez içine kombinlenen çamaşırlarla daha iddialı. Transparan bluzlar ve elbiselerin içinde görünen sütyenler ve gecelikleri takım elbiselerle de çok göreceğiz.

Ekose Kumaşlar Yine Moda

Ekose,uzun bir süredir moda dünyasının tasarımlarında yer alan bir desen. Neredeyse her sezon farklı tasarımcıların koleksiyonlarında farklı siluetlerde podyuma çıktı ekoseler. 2020-2021 Sonbahar/Kış sezonunda diğer markalar da bu deseni kullanarak, kendi estetik anlayışlarına göre çeşitli tasarımlar ortaya koydu.  Bu sezon da hala sizden ayrılmayan ekoselerinize sıkı sıkı sarılabilirsiniz.

Sezonun öne çıkan ceket ve palto trendlerinde ise hacimli ve oversize tasarımlar var. Geniş, gösterişli büyük paltolar 80’leri hatırlatıyor.

Krem ,kahve, taş rengi ve bej tonları da sezonun tamamlayıcı renklerinden. Kahve tonlarının bir aradaki uyumu her zaman zengin görüntüsüyle sevilmiştir.

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: