Ağız Kokusunu Yok Eden 3 Doğal Yöntem

Düzenli ağız bakımınızı en iyi şekilde yapmanıza rağmen oluşan rahatsız edici kokunun önüne bir türlü geçemiyor musunuz? O zaman bu yazı tam size göre! Birazdan sözünü edeceğim bitkilere karşı allerjinizin olmadığından eminseniz uygulamaya en yakın zamanda başlayabilirsiniz. 😊

Not: Ağız kokusunu göz ardı etmemeli ve herhangi bir hastalığın belirtisi olmadığından emin olmak için mutlaka doktor muayenesinden geçmelisiniz.

Şimdi gelelim birbirinden faydalı ve doğal yöntemlerimizi anlatmaya.😊

Ağız Kokusunu Gidermek İçin Evinizde Bulundurmanız Gereken Bitkiler

  • Biberiye, menekşe, mine çiçeği, maydanoz, ada çayı, limon, nane ruhu

Hazırlanış ve Kullanım Reçetesi

  • Biberiye çiçekleri, dilimlenmiş limonla birlikte on beş dakila kaynar suda bekletilir. Sıkılarak elde edilen sıvı , bir kaba boşaltılarak serin bir yerde dinlendirilir. Dinlendirilen sıvıdan, kahvaltıdan önce ve yemek sonralarında bir fincan içilir.
  • Menekşe çiçekleri, maydanozla birlikte on dakika suda kaynatılır. Süzülerek elde edilen sıvıya, bir miktar nane ruhu karıştırılarak bir gün dinlendirilir. Dinlendirilen sıvıdan yemeklerden önce ve sonra gargara yapılır. (Rahatsızlık süresince)
  • Bir avuç ada çayı çiçeği, on beş dakika kaynar suda demlenir. Sıkılarak elde edilen sıvıya, bir tutam nane ruhu katılır ve gün boyu dinlendirilir. Dinlendirilen sıvıdan, içme suyuna yarı oranında ilave edilerek, ağız çalkalanır.

Seval Dağlı

Felsefe mezunu. Araştırmacı. Çok gezer. Çok sever.

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: