Boğaz Şişliğini Yok Eden 3 Doğal Yöntem

İçilen soğuk sular, vazgeçilemeyen dondurma tadımları ve daha bunun gibi pek çok eylemi keyifli buluyor olsak da aynı keyfin, vücudumuzun en hassas noktalarından olan boğazımız için her zaman geçerli olduğunu söyleyemeyeceğiz maalesef. Düşük ısıya tepki olarak yarattığı şişkinlik ile bize bir süre rahatsızlık veren boğazımızın bu tepkisini en aza indirmek, yani boğaz şişkinliklerini gidermek için önermek istediğimiz 3 doğal yöntem var. Bunun için evinizde bulundurmanız gereken bazı şifalı bitkileri listeleyerek yazımıza devam edelim istersen. 😊

Şifalı Bitkiler

Sumak, ayva yaprağı, hatmi, keten tohumu, pelit, mersin yaprağı, mine çiçeği

Hazırlanışı ve Kullanım Reçetesi

  • Keten tohumu, hatmi kökü ve sumak yirmi dakika boyunca suda kaynatılır. Ardından süzülür ve elde edilen karışım bulamaç hâline getirilir. Sonra bir tülbente yayılarak boğaza sarılır.
  • Mine çiçekleri sert bir zeminde ezilir . Elde edilen posa, yumurta sarısı ile karıştırılır ve yakı kıvamına gelinceye kadar yoğrulur. Yakı, sıcak bir tülbentin üzerine yayılarak şiş bölgeye konulur. Daha sonra bandajla sarılır.
  • Mersin yaprağı, pelit, ayva yaprağı ve meşe kabukları yarım saat suda kaynatılır. Sıkılarak elde edilen posa, bir tülbentte boğaza sarılır, hazırlanan sıvı ise yatmadan önce bir fincan ılık olacak şekilde içilir. 

Seval Dağlı

Felsefe mezunu. Araştırmacı. Çok gezer. Çok sever.

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: