Keyifle Okuyacağın 8 Edebiyat Dergisi

Senin için okumayı seven herkesin istisnasız tercih ettiği edebiyat dergilerinden bir derleme hazırladık. Bu listede gördüğün bütün dergileri gözün kapalı alabilirsin. 😊

Kafka Okur

Şiir, roman ve öykü okumayı seven edebiyatseverler için yayımlanan ‌Kafka Okur, Türk edebiyatı hakkında ufuk açan dergilerden biri. İçinde sanat haberlerinden röportajlara, klasiklerden amatörlere uzanan bir edebiyat derlemesi sunuyor. ‌Türkiye’nin en çok okunan edebiyat dergilerindendir.

Kafa

Şiir, roman ve öykü okumayı seven edebiyat tutkunları için Kafa Dergisi biçilmiş kaftandır. İkonik isimlerin sanata verdiği değeri en iyi anlatan ve yansıtan yayınlardan biri olarak dikkat çekiyor. Her sayısı bir arşiv niteliğinde olan edebiyat dergisi Kafa, kapak görsellerinde tarihe damga vurmuş kişilerin illüstrasyonları vererek farkını ortaya koyuyor. Yazar ekibi de oldukça kuvvetli.

Bavul

Sokak ve edebiyat burada harmanlanır. Bavul, gerçek yaşamın sayfalara yansıdığı, okurken her seferinde, “Tam olarak böyle!” dedirten bir dergidir.

Sabit Fikir

Sabitfikir, güncel edebiyatın takip edilebileceği ve aylık olarak çıkarılan bir dergidir. Kitap eleştirileri ve okuyucularıyla yaptıkları interaktif etkileşim sayesinde kısa zamanda gönüllere taht kurmuştur.

Ot

“Maksat Yeşillik Olsun” sloganı ile yayın hayatına devam eden OT dergisi köklü bir geleneği temsil eder. OT dergisi kök olarak kendine mizah ve edebiyatı alıp, dallarını futboldan siyasete, sokaktan müziğe, hayata dair hiçbir şeye yabancı kalmaz. Maksat yeşillik olsun ama her şeyden haberiniz de olsun. 😊 Güzel bir yaklaşım.

İzdiham

İzdiham, tasarımı ve içerikleri ile çok keyifli bir okuma aktivitesi sunan dergi, edebiyat ekseninden bugünün dünyasını yorumluyor. Ofiste, evde okuyarak yeni perspektifler keşfedebilirsiniz.

Masa

Masa dergisi; edebiyat, sinema, müzik, resim, tiyatro, dizi türündeki inceleme yazıları ve özgün öykü, deneme, şiir çalışmalarıyla ülkemizin en çok okunan kültür-sanat-edebiyat dergilerinden.

Notos

Notos içinde çok fazla öykü barındırıyor. Edebiyatla ilgili güncel haberler, Amerikan Edebiyatının yolculuğu, Tolstoy incelemesi, Kitap tanıtımları, Yazarlarla röportajlar, yazarların tavsiye kitapları, Çevirinin eserlerdeki yeri vb. gibi keyifli konular var.

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: