Dijital Evrenin Yükselen Trendi: “Podcast”

Dünyada yükselişe geçmeye başlamış olan dijital hareketlilik mecrası ‘podcast’, iş-ev-okul gibi noktalar arasında mekik dokuyan insanların metroda, vapurda, otobüste kulaklığını takarak adım atabildiği sesli bir yayıncılık platformudur.

Bu uygulamaya Apple firmasının kendi mobil cihazlarında kullandığı ‘Podcast’ uygulaması ile erişilebiliyor. Bunun yanında Spotify uygulaması içinde de podcast yayınlanabiliyor ve diğer insanların içerikleri dinlenebiliyor. Eğer bir spotify hesabınız varsa (ücretli üyeliğe gerek yok) Podcast bölümünden yerli ve yabancı yayınları rahatlıkla içerikleri dinleyebilirsiniz. 

Peki Neden Podcastlar Bu Kadar İlgi Görmeye Başladı?

Aslında bu sorunun en güçlü yanıtı şu: Görüntülü içerikler, yolda veya evde izlenirken kota sorunlarını da beraberinde getirdiği için podcast yayınları yavaş yavaş daha çok kitle tarafından tercih edilmeye başlandı.

Yükselişe geçen podcast yayıncılığı beraberinde yeni bir meslek kolunu da doğurdu. Ne mi? Hemen söyleyelim. “Podcaster“.

Eğer sen de son süratle ilerleyecek olan podcast trenine ilk binenlerden olmak ve çok dinlenen podcasterlar arasında yer almak istiyorsan elini çabuk tutmanı öneririz. 😊

Seval Dağlı

Felsefe mezunu. Araştırmacı. Çok gezer. Çok sever.

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: