Gıda İsrafını Önlemek İçin Atılmış Bir Adım: Dahataze

Sizleri bugün yeni nesil çevreci bir yemek uygulaması ile tanıştıracağız. Bu uygulamanın adı: DAHATAZE. Her gün tonlarca gıdanın çöpe atılmasını önlemeye yönelik atılmış bir adım olan Dahataze uygulaması ile kullanıcılar, kendilerine en yakın restoranlarda alıcı bulamamış olan gıdalarla buluşuyor. Tüketici sayısı giderek artan uygulama, aynı zamanda belediyelerle yapmış olduğu anlaşmalar sayesinde ihtiyaç sahiplerine de gıda yardımında bulunuyor.

Dahataze.com

İstanbul’un Kadıköy ilçesi ve çevre ilçelere hizmet veren Dahataze uygulaması, pastane, kafeler ve ev yemekçileri başta olmak üzere gıda sektöründeki her türlü işletmenin, taze olarak hazırlamış olduğu ve raf ömrü olan ürünlerini, belirledikleri saatlerde indirimli olarak tüketicilere sunmasına yarayan bir platform. Kullanıcılar uygulama içinde kendisine en yakın işletmelerdeki ürünleri görüp, rezerve ederek ve saati geldiğinde kendileri teslim alarak, bu ürünlerden indirimli olarak faydalanıyorlar. Böylelikle kullanıcılar, hem kendi ihtiyaçlarını giderirken hem de kilolarca ürünün çöpe atılmasına engel olmuş oluyorlar. Vegan ve vejetaryen olan kullanıcıların da çok kolay ürün bulabileceği uygulama aynı zamanda belediyelerle yaptığı anlaşmalar sayesinde ihtiyaç sahiplerine gıda yardımında bulunuyor.

”Çevre Sorunları ile Savaşmanın En İyi Yolu Onu Yemektir!”

Dahataze.com

Bu uygulamayı App veya Google Play Store’den indirdikten sonra üyelik formunu doldurarak çok kolay üye olabilirsiniz. İçinde Türk mutfağından Dünya mutfağına kadar tüm lezzetleri kolaylıkla bulabileceğiniz uygulamada, sayfanıza düşecek olan ilanlardan kendinize en uygun olanı rezerve edip, bildirilen saatte ilanı veren işletmeden ürünü gidip teslim almanız gerekiyor.

Dahataze ile etrafınızda hala taze olan yemekleri indirimli haliyle bulurken, üstüne bir de çevreyi koruma yolunda bir adım atmış oluyorsunuz. Maviname ekibi olarak biz de bu uygulamayı destekliyor ve kullanmanızı tavsiye ediyoruz. Dahataze’nin de dediği gibi; ”Çevre Sorunları ile Savaşmanın En İyi Yolu Onu Yemektir!”

2 thoughts on “Gıda İsrafını Önlemek İçin Atılmış Bir Adım: Dahataze

  • 21 Ocak 2021 tarihinde, saat 17:10
    Permalink

    çok faydalı bir yazı olmuş, çevre bilinciniz için ayrıca teşekkür ederim

  • 30 Ocak 2021 tarihinde, saat 17:30
    Permalink

    Çok teşekkür ederiz. Gıda israfını önlemeye ufacık bir katkımız olursa ne mutlu 😍

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: