Sizi Ruh Eşinize Götüren 3 Adım

Sevme ve sevilme ihtiyacı yaşamımız boyunca bizimle olan en temel ihtiyaçlardan biridir. Ailemiz ve sosyal çevremizden sonra bu ihtiyacımızı tatmin edecek yegâne kişiler eşlerimiz olur. Ama çoğunlukla iyi bir eş bulabilmek iyi bir arkadaş bulabilmekten çok daha zor olur.

Bu nedenle hepimiz yaşamımız boyunca doğru ilişkiyi yaşayabileceğimiz insanı ararız. Bizi seven, heyecanlandıran, şefkat gösteren, yanında güvende hissettiğimiz, varlığından hiç sıkılmadığımız, ayrılınca da hemen özlediğimiz birini… Kısacası, diğer yarımızı yani ruh eşimizi ararız. Peki, ruh eşi diye bir şey gerçekten var mı? Varsa onu bulabilmemiz mümkün mü?

Eğer bu sorulara cevap vermek için biraz düşündüyseniz uzmanlar size, ‘’Evet!’’ diyor.

‘’Ruh Eşinizi Bulabilmenizin İlk Anahtarı, Kendinizi Sevmektir’’

Astroloji ve spiritüel yaşam uzmanlarının ruh eşinizi bulabilmeniz için ağırlıkla tavsiye etiği şey, kendinizi sevmeniz! Hayata sizin baktığınız pencereden bakan, sizi tamamlayacak olan o insanı çekebilmeniz için önce kendinizi sevip sevmediğinizi fark etmeniz gerektiğini söylüyorlar. Yüzünüzde çıkan benlerle, kulaklarınızın normalden daha büyük veya küçük olmasıyla ya da çok zayıf veya kilolu olan görüntünüzle barışamıyorsanız, ruh eşinizi bulmanız adeta imkânsız.

Kendinizle ilgili olumsuz görüşlerinize neden olan etkenleri ortadan kaldırmak veya onların varlığıyla mutlu olmak için çabalamaya başlamanız, ruh eşinizi bulmak için atacağınız ilk adım olacaktır.

‘’Hayal Edebilmeniz İçin Önce İnanmanız Gerekir’’

Ruh eşimizle tanışabilmek için ilk adımı atıp kendimizle barıştık. Şimdi sırada ikinci adım var; inanmak! Spiritüel yaşam koçları hayatımızda neyin olmasını istiyorsak onu düzenli olarak hayal etmemiz gerektiğini söylüyorlar. Eğer istediğiniz şey, ruh eşinizle bir an önce tanışmak ise o anı düzenli olarak hayal etmeniz, evreni bu yönde harekete geçirecek ve sizi ruh eşinize bir adım daha yaklaştıracaktır.

Burada dikkat etmeniz gereken ufak ama çok önemli bir ayrıntı var. O da ruh eşinizi bulacağınıza dair inancınızın olması. Eğer inanmıyor ama buna rağmen olsun diye hayal ediyorsanız bu işe yaramayacaktır. Evrende sizi tamamlayacak olan bir insanın olduğuna kalpten inanmanız ve onu sıkılmadan hayal etmeniz gerekiyor.

‘’En Önemlisi Sabırlı Olmak’’

Kendinizi sevdiniz. Hatta işin dozunu kaçırıp kendinize âşık oldunuz! Sonra inandınız ve hayal ettiniz. Ama sona doğru yaklaşırken bir anda zamanın ne kadar hızlı aktığını, aylardır uğraştığınız halde hala ruh eşinizi bulamadığınızı fark ettiniz. Ve derin bir umutsuzluğa kapıldınız. Artık içinizde kocaman bir şüphe var. Acaba tüm bunların hepsi bir uydurma mıydı?

Üzülerek söylemeliyiz ki, düşünceleriniz bu yöne kaydığı anda bütün emekleriniz boşa gidecek. Eğer bir şeye inanıp onun için çabalamaya başlıyorsanız, hayal ettiğiniz sonucu elde edebilmeniz için çok sabırlı olmanız gerekir. Çünkü ancak sabırlı olursanız, süreci devam ettirebilirsiniz. Hayaliniz ne olursa olsun onu yaşamanın mümkün olduğu bir dünyada yaşadığımızı unutmayın.

‘’Anın Tadını Çıkarmak, Sıkıntılı Bekleyişe İyi Gelecektir’’

Ruh eşinizi bulabilmeniz için olmazsa olmaz 3 adımı sıraladık ancak tüm bunlar bir bütündür. Eğer birini yaparken diğerini yapmazsanız etkisini görmeniz pek mümkün olmaz. Son olarak, atlamamanız gereken önemli bir adım daha var. Bu tabi ki, anın tadını çıkarmak. Hiçbir şey yapmadan öylece oturup, ruh eşinizin gelmesini beklemek hastalıklı bir sürece girmenize neden olabilir. Bu yüzden her ne ile uğraşıyorsanız, onu yapmaya devam edin.

Şimdiki anın tadını çıkarın ve kendinizi evrenin doğal akışına bırakın.

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: