Diyet Yapmadan Nasıl Fit Kalabilirim?

Hani şu, yiyip yiyip kilo almadığını söyleyenler var ya, evet, şimdi size onların sırrını vereceğiz. Diyet yapmadan da fit kalmanız mümkün. Hatta yiyip yiyip kilo almamanız da! 😊

Nasıl mı? Hemen söyleyelim…

Yemek Yeme Süreniz 10-30 dk Olmalı

5 dakikada masadaki her şeyi silip süpüren biriyseniz bu alışkanlığınızı acilen değiştirmeniz gerekiyor. Yemek yemeye başladığınız anda beyniniz bunu algılar ve bundan sonra 30 dk içinde midenize doyma sinyalleri gönderir. Oyalanarak yemek yediğinizde hem çok cabuk doyacaksınız hem de az yemiş olacaksınız. 😊

İyi Bir Uyku Çekmeniz Şart

Gece uykusu formunuzu korumada çok önemlidir. Uzun ve deliksiz bir gece uykusu vücudunuzda ödem oluşmasına engel olur.

Tatlı ve Hamurişini Fazla Kaçırmayın

Tatlı ve hamurişleri ile aranız çok iyiyse, hatta yemeden duramıyorum diyorsanız, öğünleriniz arasında bir denge kurun. Yani sabah kahvaltıda börek yediyseniz akşam yemeğinizi oldukça hafif yemeniz dengeyi korumanızı sağlar. Ya da bütün bir hafta sağlıklı beslenmeye dikkat edip, haftanın bir günü istediğiniz her şeyi yiyebilirsiniz.

Yemek İçin Yaşamayın

Yemeğe olan bakış açınızı değiştirin. Eğer beni mutlu eden tek şey sevdiğim yiyecekleri tüketmek diyorsanız, sizi mutlu edecek başka bir eylem bulmalısınız. Yemek yeme eylemi, mutlu olmanız için tek çare olmamalı.

Su İçmeye Özen Gösterin

Su içmek hem yaşamsal döngümüz için önemlidir hem de yağları yakar. Beden kilo indeksinize göre günde 1,5-2 litre arası suyu mutlaka tüketin. Bunu yaparsanız çok sık acıkmadığınızı fark edeceksiniz.

Kalori Hesabı Yapmayın

Kafanızı kilo dengenize ne kadar takarsanız bu iş o kadar zorlaşır. Kendinizi özgür bırakın. Yaşamak için yemek fikrini benimsediginiz takdirde zaten yemeği çok fazla düşünmüyor olacaksınız. Bu yüzden yediğiniz şeylerin kalorisini hesaplamayı kesinlikle bırakmalısınız.

Spor Yapın

Haftada en az iki üç kere spor yapmanız fit kalmanız için önemlidir. İşe sevdiğiniz bir spor dalını seçmekle başlayabilirsiniz. Sırf formda görünmek için size eziyet olacak bir sporu sakın yapmayın. Hafif tempolu saatlik yürüyüşler bile yeterli olacaktır.

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: