İnstagram’da Görünen Öküz Yılı Nedir?

Sosyal medya kullanıcıları bugün Instagram hikayelerinde şaşırtan bir görsel ve isim ile karşılaştı. Hikayeye tıklandığında ise takip edilen kişilerin öküz yılına yönelik paylaşımları görülüyor. İnstagram, bu sayede tüm dikkatleri Öküz Yılı’na çekince herkes telefonlara sarılıp nedir bu öküz yılı diye araştırmaya başladı.

E tabi biz de…

Biraz araştırdığımızda karşımıza Çin çıkıyor! Evet, Çin takvimine göre Öküz, 12 yıllık tekrarlanan hayvan döngüsünün ikincisi. 12 Şubat 2021 tarihinde başlayıp 31 Ocak 2022 tarihinde son buluyor.

Çin’de 2021 Öküz Yılı Olarak Kabul Ediliyor

Öküzler, güvenilir ve istikrarlı olarak kabul edilirler ve görevlerine yaklaşımlarında mükemmel düzenleyiciler veya sistematiklerdir.

Latin astrolojisi gibi Çin astrolojisi de insanı 12 değişik burç ve sembollerle tanımlar ve kişinin burcunu bulmak için doğum tarihini kullanır.

Ancak,Çin Astrolojisi’nde burçlar Latin Astrolojisi’ndeki gibi aylık değil yıllıktır. Her Çin Burcu’na karşılık bir hayvan ismi vardır. Hangi burçta olduğunuzu bulmak için doğum yılınızı bilmeniz yeterlidir.

Öküz Yılında Doğanlar Çok Sabırlı ve Çalışkan Oluyorlar

Çin takvimine göre Öküz Yılı’nda doğan insanın çok sabırlı birisi olduğu biliniyor. Eğer, hoşlandıkları bir konu olursa sona ulaşana kadar çalışırlar. Başkalarının fark etmeyecekleri kadar zeki ve akıllı kişilerdir. Yaşamda hedefe ulaşmak için önce güvenilir olmak ve sonra da çalışmak gerektiğine inanırlar.

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: