Sizi Adeta Büyüleyecek 5 Mistik Gezi Rotası

Oldukça bunaldığımız son bir yılın ardından seyahat planlarımızı ağırlıklı olarak bizi rahatlatacak, stresten arındıracak ve hareket edebilmemize olanak tanıyacak yerler üzerine yapıyoruz. Bu sebeple önümüzdeki bahar aylarında ülkeden çıkmadan gidebileceğiniz, size kendinizi yeniden doğmuş gibi hissettirecek, hatta ölmeden önce gidilecekler listenize de almanız gerektiğini düşündüğümüz mistik gezi rotalarını derledik.

Göbekli Tepe

Burası tüm dünyanın tarih kronolojisini değiştiren yer. Şanlıurfa’da yer alan Göbekli Tepe, tarihi M.Ö. 11 bin yıllarına dek uzanması dolayısıyla, dünyanın yaşanılan en eski kenti. Aynı zamanda ilk tapınak olma özelliğine de sahip olduğu için oldukça etkileyici, mistik bir atmosfere sahip.

Sümela Manastırı

Trabzon’da yer alan manastır, yüksek bir kayalık tepede bulunuyor. Ulaşımı zor ama çevresine yaydığı büyüleyici etkiye değer.

Miletos Antik Şehri

Didim, Kuşadası ya da Selçuk taraflarına yolunuz düştüğünde, tartışmasız ziyaret etmeniz gereken bir yer. 2 bin yıllık tarihi geçmişiyle Ege Bölgesi’nin buram buram mistisizm kokan harikasıdır.

Kayaköy Hayalet Şehir

Fethiye’de bulunan Kayaköy Hayalet Şehri, siz, her adımda ayrı bir hikayeye götürecek. Buradan haberdar olan insan sayısı da az olduğu için sakin bir gezi yapabileceğiniz nadir yerlerden.

Likya Yolu

Fethiye’den başlayarak Antalya’ya kadar uzanan, Teke yarımadasındaki patikalardan bir kısmının işaretlenip haritalanması ile oluşturulmuş dünyanın en güzel yürüyüş rotalarından biri.  Fethiye’de Hisarönü (Ovacık) bölgesinde başlayan rota, 555 kilometrelik güzergahın sonunda Antalya Geyikbayırı köyünde sona eriyor. Yol boyunca cennetten çalma mekanlar göreceğiniz rotanın sonuna geldiğinizde karşınıza çıkan manzara ise günlerce sıkılmadan seyredilebilecek türden.

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: