Güne Enerjik Başlamak İçin 4 İpucu

Güne nasıl başladığınız, gün içindeki modunuzu ve enerjinizi de etkiliyor. Güzel ve kaliteli bir uykudan sonra sabahları yapacağınız ritüeller ile gününüze daha enerjik bir şekilde başlayabilirsiniz.

Güne enerji dolu bir başlangıç için 4 ipucu! Hadi gelin ve keşfedin.

1- Cep telefonlarınızdan uzak durun.

Sabah uyanırken ilk işiniz telefonunuzu elinize alıp telefonla uzun vakit geçirmekse, bu sizi farkında olmadan negatifliğe itecek. Bu yüzden gözlerinizi açtıktan sonra cep telefonunuzdan ve dış dünyanın kaosundan uzak durun ve sadece yarım saat bile olsa kendinizle ilgilenin.

2- Ilık Bir Duş Alın.

Hızlı ve ılık bir duş, sizi uykunun etkisinden kurtaracak ve tazelenmiş hissetmenizi sağlayacak. Uyandıktan sonra duş aldığınız taktirde hem daha hızlı uyanacaksınız hem de cildiniz kendine gelecek. Ilık su ile yaptığınız duşun ardından duşunuzun son birkaç dakikasında soğuk suyu açıp kan dolaşımınızı hızlandırabilirsiniz.

3- Ortamın Kokusunu Değiştirin.

Gecenin karanlık kokusunu, evinizin havasını tazeleyerek giderin. Uyanır uyanmaz camları açın taze ve freş havayla evinize taze, yeni bir enerji getirin! Bunu yaptığınızda eviniz ve içiniz pozitif bir enerji ile doğacak, enerjiniz yükselecek. Güzel kokulu mumlar ve tütsüler de bu konuda size yardımcı olacaktır.

4- Hızlı bakım.

Enerjik bir sabaha cildinizin de uyum sağlamasını istiyorsanız hızlı bakım maskelerini veya günlük kremleri tercih edebilirsiniz. Bu ritüelleri cildinize uyguladığınız zaman sizinle birlikte cildiniz de uyanacak ve pozitif enerjiniz ile ışıldayacak!

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: