İstanbul’un En İyi Antikacı Rotaları

Eğer geçmiş zamana yolculuk etmek istiyorsanız, antika ürün satan dükkanları gezmek bunun için en iyi yoldur. Biz de Vintage ve antika severler için İstanbul’daki en uğrak antikacıları listeledik.

Kadıköy Antikacılar Çarşısı

İstanbul’un kültür şehri seçilen Kadıköy’de adeta uluslararası düzeyde bir antikacı. Birçok Avrupa ülkesinden gelen eşyalar arasında piyanodan küçük biblolara kadar her şeyi bulabilirsiniz.

Üsküdar Antikacılar Çarşısı

İstanbul’da bulunan antikacıların içinde en eski olan Üsküdar’da bulunan antikacılardır. Neredeyse yarım asırdır ayakta duran antikacıların sahiplerinin çoğu eski İstanbullu. Bu antikacılarda Osmanlı döneminde kalma pek çok eşyaya bulmanız mümkün.

Çukurcuma Antikacılar Çarşısı

İstanbul Avrupa yakasında bulunan ve en çok ürün çeşitliliğine sahip antikacılar, Çukurcuma’da yer alıyor. Eski teneke kutulardan mücevherlere kadar birbirinden renkli ürünleri bulabileceğiniz Çukurcuma’da 18. yüzyıldan kalma antikalara bile rastlamak mümkün.

Horhor Antikacılar Çarşısı

İstanbul’un hatta dünyanın en büyük antikacılar çarşısı Aksaray’da bulunan Horhor Antikacılar Çarşısıdır. 200’den fazla dükkâna ev sahipliği yapan çarşıda kendinizi adeta bir zaman tünelinden geçiyormuş gibi hissediyorsunuz.

Mecidiyeköy Antikacılar Çarşısı

1982 yılından beri hizmet sunan çarşı, 4 katlı büyük bir bina. Çarşı, çok eski mutfak eşyalarından resim tablolarına kadar çok çeşitli bir ürün yelpazesine sahip. Çarşı haftanın yedi günü açık ancak içeride bir satıcı yok. Sadece kapıların önünde telefon numaraları var. Siz hangi parçayı beğendiyseniz dükkân sahibini arıyorsunuz o da gelip dükkânı açıyor ve size istediğiniz parçayı veriyor. 

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: