Dikkat Edin Elinizde Tuttuğunuz Her Şey Pasta Olabilir!

Ünü dünyaya yayılan pasta sanatı ustası Tuba Geçkil’in aklına gelen ilk itici cümleydi bu. Bir gün oğlunun doğumgunünde yaptığı pastadan sonra kendi kendine, “Elimde tuttuğum her şey pasta olabilir!” dedi ve dediğini yaptı!

Gerçeğinden Ayırt Edilemeyen Pastalar Yapıyor

Oğlunun en sevdiği çizgi film karakterinden esinlenerek yaptığı pastadan sonra yeteneğini fark etti. Sonra farklı tasarımlarla gerçekçi pastalar hazırlamaya başladı. Kahve fincanı, ayakkabı, şeftali, kahve makinesi, etli güveç gibi gerçek görünümlü pastalar tasarladı. Bunun yanında; doğum günü pastaları, kutlama ve yıldönümü pastaları, düğün pastaları gibi birçok temayı da sanatsal dokunuşlarla farklı tasarım pastalara dönüştürmeye devam etti.

Onların gerçekten sarma olmasını mı dilerdiniz yoksa? 😜

Siyasetçi ve sanatçıların büstlerinden evde giydiğimiz terliğe kadar tüm nesneleri ve canlıları gerçeğinden ayırt edilemeyen pastalara dönüştürürken aynı zamanda sosyal medyada #everythingiscake etiketiyle yaptığı paylaşımlarla kısa sürede viral oldu.

O Artık Dünyaca Ünlü Bir Pasta Sanatı Ustası!

Ünlü isimlere, büyük aşçılara ve organizasyonlara özel pastalar tasarladı. Bir süre sonra milli takıma davet edildi. Milli Takıma dahil olmasının ardından uluslararası yarışmalara katıldı. Bu yarışmalarda büyük başarılar elde etti. Son olarak dünyanın en büyük aşçılık yarışması İKA Olympics’te 4 altın, 1 gümüş madalya alarak bir rekor kırdı.

2020’nin trendleri arasına giren gerçekçi pasta videoları milyonlarca kişiye ulaşarak rekor kırdı. Başta Amerika, İngiltere, Fransa, Hindistan, Türkiye olmak üzere tüm ülkelerin televizyon kanallarında haber yapıldı.

Hayal kurmanın sınırı, yeri, zamanı ve yaşı olmadığını bize gösteren Tuba Geçkil’i biz de gönülden tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyoruz. Pastalarla yaptığı sanatı da keyifle izlemeye devam edeceğiz. 🙏

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: