Bu Rehberle Evde Spor Yapmak Daha Kolay

Pandemi ile birlikte ne kadar kısıtlamalar kaldırılsa da evde geçirdiğimiz vakit hala çok fazla. Eskiye oranla ne yaparsak yapalım daha az hareket ettiğimiz şu günlerde spor yapma ihtiyacımız hiç olmadığı kadar arttı.

Peki, spor salonuna gitmeden evde en etkili sporu nasıl yapabiliriz? Güzel haber; sizin için hazırladığımız, spor rehberinde bu sorunun cevabını ve çok daha fazlasını bulacaksınız!

Bu Ekipmanları Mutlaka Edinin

Plates Topu

Pilates topu vücudun dayanıklılığını arttırır. Fitness ve yoga amaçlı da kullanabileceğiniz pilates topunu esneme hareketleri ve direnç egzersizleri için de kullanabilirsiniz.

Spor Matı

Mat kullanımı fiziksel sağlığınız için oldukça önemlidir. Boyun, omurga veya dizinize zarar verebilecek riskleri engeller.

Plates Çemberi

Kol, bacak ve karın kaslarınızı güçlendirmek için faydalanabileceğiniz etkili bir ekipman. Birçok egzersiz için bu ekipmandan faydalanabilirsiniz.

Egzersiz Bandı

Direnç bantları olarakta geçen egzersiz bantlarını kol, göğüs, sırt, kalça gibi kas gruplarını güçlendirmek için kullanabilirsiniz. 

Ağırlıklar

Dambıl kullanımı kaslarınızın güçlenmesinde çok etkilidir. Yeni başlayanlar ve platesi tercih edenler için 1 kg. ağırlığındaki dambıllar yeterli olacaktır.

Bu Sporları Yapabilirsiniz

Fitness

Daha iyi bir yaşam için akla gelen ilk spor dallarından biridir. Üstelik kolaylıkla uygulanan hareketler onu en çok tercih edilen spor faaliyetleri arasında tutuyor.

Yoga

Hem ruhen hem de fiziken rahatlayacağınız bir spor yapmak istiyorsanız, yoga eşsiz bir deneyim olacaktır sizin için.

Pilates

1 asırlık geçmişi olan Pilates, günümüzde de popülerliğini koruyor. Vücudunuzun daha güçlü, esnek ve dengeli olmasını sağlayacak en etkili spor dallarından biridir. Üstelik evde de kolaylıkla uygulanabiliyor.

Bu Uygulamalarla Daha Bilinçli Spor Yapın

Nike Training Club (NTC)

Kendinize özel esnek antrenman planlarını seçip, istediğiniz zaman istediğiniz yerden antrenman yapabileceğiniz bir uygulama olan NTC’yi kullanabilirsiniz. Fitness için birebirdir.

Pilates Anytime

Bu uygulamanın içinde yaklaşık 3,500 pilates videosu var. İster zorluk seviyesine göre ister ekipmanlı, ister ekipmansız olarak yapabileceğiniz egzersizler sunuyor.

Yoga Studio: Mind&Body

Uygulama üzerinden istediğiniz yoga pozlarını seçerek, yoga akışınızı kişiselleştirebilirsiniz. Rodney Yee tarafından verilen dersler, zorluk seviyesi ve süreye göre kategorilere ayrılıyor.

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: