EVİNİZİN HAVASINI DEĞİŞTİRECEK 10 AKSESUAR ÖNERİSİ

Evinizin havasından çok mu sıkıldınız? Şöyle bir etrafınıza bakınıp, hem pahalıya mal olmayacak hem de sizi zorlamayacak ‘’Bir değişiklik yapmalı’’ diye düşünüyorsanız, şimdi yazacağımız dekorasyon önerileri tam size göre!

Evet, evinizde yıllardır var olan görüntüyü değiştirmek için illa büyük mobilyaların değişikliğine ihtiyacınız olmadığını söylersem, buna ne dersiniz?

MUMLAR


Her şeyden önce eviniz sizi yansıtır. Bu yüzden eşyalarınızın arasına yerleştireceğiniz ayrıntılar, evinize gelen misafirlerinize, kişiliğiniz hakkında bir ipucu verir. Mumlar, her zaman sakinliği, huzuru ve aydınlığı çağrıştırır. Eğer yaşamınızda genel olarak sakinlik ve huzur isteyen bir yapınız varsa, kenara köşeye yerleştireceğiniz çeşitli renklere sahip olan mumlarınız, evinizin olmazsa olmazlarından biri olmalıdır. Dilerseniz, farklı kokuları içinde barındıran mumları tercih ederek evinizin sadece görüntüsünde değil, havasında da hoş kokulu bir ferahlığı yakalayabilirsiniz.

SAKSILAR ve TERARYUMLAR

Doğada bizden başka var olan ve bize her yönden faydalı olan canlılardan biri kuşkusuz bitkilerdir. Eviniz için seçeceğiniz bitkiler, hem dekoratif amaçlı hem de isteğe bağlı bakıp, olgunlaşmasını sağlamak için tercih edilebilir. Her iki amaç için de alacağınız bitki görüntüsüyle hem etrafınızı güzelleştirecek, hem de içinde bulunduğu odanın havasını temizleyerek size daha ferah ve bol oksijenli bir ortam sağlayacaktır.
Bitkilerinizi saksı dışında muhafaza edebileceğiniz bir başka seçenek ise teraryumlar. Onları duvara asılı olarak kullanabileceğiniz gibi masanızın üstüne de yerleştirebilirsiniz.

DEKORATİF DUVAR RAFLARI

Küçük ve dekoratif duvar raflarıyla evinizin havasını bir anda değiştirebilirsiniz. Onları kitaplık olarak kullanabileceğiniz gibi birkaç estetik süs eşyası alarak güzelliğine güzellik katabilirsiniz. Üçgen veya daire şeklinde kesilmiş, asimetrik yerleştirilmiş birkaç raf odanızın eski havasını mutlaka değiştirecektir.

LED IŞIKLAR

Bu ışıklar evinizde masalsı bir hava yaratabilir. Hem görünüşleri itibariyle hem de yarattıkları tatlı atmosferle, özellikle akşam karanlığı çöktüğünde sizi bambaşka bir yerdeymişsiniz gibi hissettirebilir. Üstelik onları evinizin her köşesinde kullanabilirsiniz.

HIGHLIGHT AYDINLATMA

Evinizde değişiklik yapmak istediğinizde örneğin koltukları değiştirmek fikri ilk aklınıza gelen fikir olacaktır. Ama bu da oldukça masraflı bir değişim olacağından çoğunlukla değişiklik fikri ertelenir. Bunun yerine çok daha uygun olan, lambalarınızı değiştirebilirsiniz. Evinize renk katacak, görüntüsüyle de farklı bir hava yaratacak iyi bir lamba yaratıcı bir tasarım fikri olabilir. Sarkıt modeli veya duvar apliği olan çeşit çeşit lamba modelleri size yardımcı olabilir.

YASTIKLAR

Yastık deyip geçmeyin, çünkü gerçekten evin havası onlarla bir anda bambaşka bir hale bürünebiliyor. Koltuklarınız için alacağınız tatlı bir örtü ve onu tamamlayacak olan rengârenk, geometrik veya etnik desenli birkaç yastık evinizde fark edilecek bir değişiklik yaratmanıza yardımcı olacaktır.

SANDALYE

Oturma odanızda hareketlilik veya değişim yaratmak istiyorsanız koltuklarınızla uyumlu tatlı bir sandalye almayı tercih edebilirsiniz. Sandalye deyince aklınıza hemen klasik modeller gelmesin. Bahsettiğim amaçla kullanılması için dekoratif, çok amaçlı tasarlanmış sandalyeler var. Mesela oturma odanızda havada asılı duran ve sallanan bir sandalye tüm dikkatleri üzerine çekecektir.

AYNALAR

İçinde ayna olan bir oda olduğundan çok daha büyük görünür. Aynı zamanda dekoratif bir ayna odanıza sanatsal ve aydınlık bir hava katacaktır.

TABLOLAR

Aslında duvarları hareketlendirmek, bu tür değişim fikirleri için en tercih edilen yöntemlerden biri. Tablolar da bu amaçla en kullanışlı araçlardan sayılır. Odanızda farklı bir hava yaratmak için sizde güzel çağrışımlar uyandıran bir tablo almayı tercih edebilirsiniz. Bunun yerine farklı ebat ve boylarda, karışık olarak duvara yerleştirilmiş çerçevelerinizin içindeki fotoğraflarınızla da duvarlarınızı süsleyebilirsiniz.

ÖZEL TASARIM ÜRÜNLERİ

Yeni ve fark yaratan bir dekorasyon istiyorsanız özel tasarım ürünleri tam size göre! Bu ürünler tamamen kişiye özel, her yerde bulunmayan, yalnızca sizin için yapılmış ürünlerdir. Onlarla kendinize özel, ezber bozan bir tasarımı evinize yerleştirip, fark yaratabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: