Bir Solukta İzlenecek 5 Mini Dizi

İçimden bir ses diyor ki; bu yazıyı okuyan sen, şöyle başından kalkamayacağın sürükleyici, bölüm sayısı kısa ama etkisi uzun, farklı atmosferlere çekileceğin bir dizi tavsiyesi istiyorsun. 😍

Tahminim doğruysa, olman gereken yerdesin! Çünkü senin için birbirinden etkileyici 5 dizi tavsiyem olacak. 😇

The Quenn’s Gambit, Chernobyl, Band of Brothers, Şahsiyet ya da Love&Death&Robots gibi dizileri öneri listeme almadığımı belirtmek istiyorum. Neden mi? Bence onları çoktan izlemişsindir.😋

Hadi, hazırsan mini listeme göz atmaya başlayalım. 😍

Fleabag (12 Bölüm)

Fleabag, aynı zamanda başrol oynayan Phoebe Waller-Bridge tarafından yaratılan ve yazılan İngiliz trajikomik televizyon dizisidir. Yapım, yaşadığı bir trajedi sonrası Londra’da tek başına ayakta kalmaya çalışan bir kadının hayatına mizahi pencereden bakıyor.

The Night Of (8 Bölüm)

The Night Of, New York’ta yaşanan, karmaşık bir hikâyeye sahip hayalî bir cinayet davasının derinlemesine araştırıldığı sekiz bölümden oluşan bir mini dizidir.

The Young Pope (8 Bölüm)

Dizi, Amerika’da Papa seçilen 13. Pius’un yaşamı merkezinde entrikalarla dolu bir Vatikan hayatına değiniyor.

When They See Us (4 Bölüm)

When They See Us, işlemedikleri bir suç yüzünden hapse giren beş gencin hikâyesine odaklanan bir mini dizi!

Dogs of Berlin (10 Bölüm)

Dizi, birbirinden farklı karakterlerde iki polis dedektifinin istekleri haricinde birlikte çalışmak zorunda kalışını konu ediniyor. İkilinin insani zayıflıkları suç eylemleriyle yüzleştiriliyor. 10 bölümlük bu dizide ikili, Berlin yeraltı suç örgütüyle savaşmak ve kanunun hangi tarafında olduklarına dair karar vermek zorundadır.

İyi seyirler. 😇🎬

Seval Dağlı

Felsefe mezunu. Araştırmacı. Çok gezer. Çok sever.

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: