Görkemli Festivallerin Ardındaki Gizemli Heykeltıraş: “Daniel Popper”

Festivallerde deneyimlenen görsel şölenlerin ardındaki yetenekli sanatçı Daniel Popper’le tanıştınız mı? 😍

Ortaya koyduğu büyüleyici eserleriyle pek çok festivale iz bırakan başarılı bir heykeltıraştan söz ediyorum. 👨‍🎨 Africaburn, Electric Forest, Boom, Burning Man, Electric Daisy bu festivallerden yalnızca birkaçı!

Doğa ile her zaman iç içe olan ve yaratıcılığını bu yolla besleyen Popper, sanatını doğa-insan arasındaki bağ merkezinde karakterize ediyor.

Sanatçı, eserlerini ortaya koyarken çeşitli yöntemlere başvuruyor ve bunu yaparken alanının uzmanlarıyla iş birliğine gidiyor. Başvurduğu yöntemlerden bazıları şöyle: projeksiyon haritalama, led aydınlatma, müzik deneyimi…

Hava karardığında Popper’in muazzam eserleri, uygulanan bu yöntemler sayesinde görenleri adeta büyülüyor.

Popper’in zihin ürünü olan bu eserler, sanat severleri içinde bulunduğu yaşamdan farklı bir atmosfere sürüklüyor. Zaten Popper’in amacı da tam olarak bu! Ruh ve zihinlerin özgürleşebilmesi için sanatına sarılıyor başarılı heykeltıraş!

2011 senesinde Siemens işbirliğiyle tasarlamış olduğu Baobab Ağacı ise diğer sanat eserlerinden biraz farklı. İklim değişikliğine ithafen tasarlanmış olan bu eser, sanatçıya göre geleceğe, sürdürülebilir yaşam şekline dair beslenen umudun bir sembolü!

Doğanın ruhunu hisseden ve bu hisleri insana sanat aracılığıyla aktarmaya çalışan bir heykeltıraş Daniel Popper. ☘

Heykeltıraş’ın yaşam felsefini yansıttığı sanat eserleri hakkında siz ne düşünüyorsunuz peki?😍

Seval Dağlı

Felsefe mezunu. Araştırmacı. Çok gezer. Çok sever.

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: