Yorucu Bir Günden Sonra Rahatlamanın 5 Kolay Yolu

Herkesin baş belası olan iş yorgunluğu!

İşten döndüğümüz zaman herkeste olan yorgunluk ve bitkinlik hissi yüzünden, tek yapmak istediğimiz şey eve gidip duş almak ve saatlerce dinlenmek. Ama bir şeyi unutuyoruz. Gün devam ediyor! Ve enerjimizi rafa kaldırmak için henüz erken!

Peki, günün geri kalanında dinç hissetmek için ne yapmalı? İşte, sizi motive edecek ve yorgunluğunuza ilaç olacak 5 tüyo.

1-İş kıyafetinizden kurtulun!

Rahatlık ve rahatlama hissi sizi doğal olarak gevşetecek. Ev kıyafetlerinizle ya da pijamalarınızla kendi ev ortamınızı rahatlatın.

2-Kısa bir zaman telefonunuzdan elinizi çekin!

İş yerinde maalesef teknolojik aletlere çok fazla  maruz kalıyoruz ve bu teknolojik aletler biz farketmesek de enerjimizi emiyorlar. Evinize girdiğiniz an ilk olarak telefonunuzu bir kenara bırakıp hatta sessize alıp, kimseyle  iletişim halinde olmayıp sadece kendinize zaman ayırın.

3-Meditasyon ya da Yoga!

Uzun ve yorucu bir işten sonra 5 dakikalık bir meditasyon veya yoga yapmak size harika gelecek. Kimse sizi profesyonel bir meditasyon veya yoga yapın diye zorlamayacak. Örneğin size iyi gelen bir müzik ile gözlerinizi kapatsanız bu bile sizin için bir meditasyon olacak. Yoga için ise başlangıç yogasını yapmanızı öneririm, çok kolay!

Unutmayın ruhunuz dinlendikçe bedeniniz dinlenecek.

4-Kitap okuyun!

Sevdiğiniz bir kitabı okumak, işin verdiği yorgunluğu atmak için güzel bir seçim olacak. Hem iş stresini atacaksınız hem de kitap okumak aklınızı dağıtacak.

5-Kokulu mumlar 

Ev ortamınızı kokulu mumlar ile donatın. Bu mumlar sizi rahatlatacak ve size ruh dinginliği verecek!

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: