Hayvan Testlerinin Sarsıcı Etkilerini Eleştiren Kısa Film: Save Ralph

Dünyaya kobay olarak kullanılan bir tavşan olarak gelseydiniz ne olurdu? Bu sorunun cevabını verebilmek için Save Ralph’in kısa ama gerçek olan hikayesini izleyin! Hatta izlemekle kalmayın, “izlettirin”!

Save Ralph, işitme ve görme yetisini üzerinde yapılan deneyler yüzünden kaybetmiş bir deney tavşanıdır. Yaşadığı büyük hasarı anlatan kısa film, “Ralph’i Kurtarın” sloganıyla, Birleşik Devletler Human Society’nin en son kampanyası ve hayvanlar üzerinde yapılan deneylerin dokunaklı, yürek burkan bir eleştirisidir.

Belgesel tarzında çekilen animasyon filminde; tavşan Ralph karakterini, ünlü yönetmen ve oyuncu Taika Waititi seslendiriyor. Seslendirme kadrosunda ayrıca Zac Efron, Ricky Gervais, ve Olivia Munn, Tricia Helfer, Pom Klementieff ve Rodrigo Santoro yer alıyor.

Kısa filmde; hayvanları denek olarak kullanan, ürettikleri parfüm ve şampuan gibi ürünleri hayvanlar üzerinde deneyip, sonra da insanlara satılmasının acımasızlığı konu alınıyor. Paskalya hastasında sosyal medya üzerinden yayına giren ve konuyu belgesel tadında anlatan animasyon kısa film, Spencer Susser tarafından yazılıp yönetildi. 

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: