Dil Öğrenmenize Katkı Sağlayacak Ufuk Açıcı 4 Uygulama

Yeni bir dil öğrenmek için sizce de harika bir zamanlama değil mi?😍

Tam kapanma sürecinde yaşamımıza dâhil olan boş vakitler, yeni kazanımlar elde etmek için harika bir fırsat! Boş zamanın yanı sıra biraz da disipline sahip olduğunuzu düşünüyorsanız, çok dilli olmak için harekete geçebilirsiniz; hem de kimi zaman sıkıcı olabilen bu öğrenme sürecine bir tutam keyif katarak! Nasıl mı?

Dil kazanımını destekleyen çeşitli uygulamalarla öğrenim serüveninizi renklendirmeniz mümkün. Merak edenler için ufuk açıcı 4 mobil uygulamayı kısaca derledim.🌸

BBC LEARNING ENGLISH

İngilizce dil kazanımını güncel tutmak isteyenler için harika bir uygulama! Bbc Learning English’de telaffuz ve kelime dağarcığınızı iyileştirebilir, kısa animasyon videolarla deyimlere ve günlük dile -ezber yöntemine başvurmadan- daha kolay adapte olabilirsiniz. Dinleme ve okuma yeteneğinizi geliştirebileceğiniz bu uygulamanın kullanımı ise tamamen ücretsiz!

LINGUA LIFT

Hazırlanan sıkı çalışma programıyla dil öğrenebileceğiniz Lingua Lift, adeta bir sanal okul! Öğretmenlerin ev ödevleri verip bunun yanında gelen soruları yanıtlaması, ekstra kaynaklar önerilmesi, bu uygulamanın en iyi yanı aslında. Yeni başlayanlar ve orta düzeyde dil bilgisine sahip olanlar için en ideal uygulamalardan biri, Lingua Lift!

LEARN ENGLISH PODCASTS

İngiliz konuşmacılar tarafından kayda alınmış günlük konuşmalar, bu uygulamanın ana temasını oluşturuyor. Günlük konular hakkında (hafta sonu planları, yemek tarifleri, sevilen müzik grupları vs.) sohbet eden Tess, Ravi, Adam ve Rob’u dinleyerek İngilizce’yi hayatınıza dâhil edebilirsiniz.

HELLO TALK

Tıpkı sizin gibi yeni bir dil öğrenmeye çalışan hiç tanımadığınız bir insanla konuşabileceğiniz Hello Talk, küresel bir dil öğrenme uygulaması! Sesli, görüntülü aramalar ve kısa mesajlar aracılığıyla ana dili İngilizce olan diğer kişilerle öğrenmekte olduğunuz ortak dilin pratiğini yapabilirsiniz. Dil öğrenirken sosyalleşmenize de katkı sağlayan bu uygulamanın kullanımı tamamen ücretsiz!😍

Seval Dağlı

Felsefe mezunu. Araştırmacı. Çok gezer. Çok sever.

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: