Gastronomi Tutkunlarının Keyifle Seyredeceği Birbirinden Sürükleyici Filmler

Yemek ile arasında sıkı bağ olanlar, gastronomi sohbetlerinden hoşlananlar burada mı?😍

Teması yemek ile ilişkili bazı filmleri sizin için mercek altına aldım. İşte, seyri birbirinden keyifli, gastronomi meraklılarının ruhuna ilaç gibi gelecek 4 film!🌸

🥢The Lunchbox – Sefer Tası (2013)

Yönetmenliğini Ritesh Barra’nın üstlendiği The Lunchbox, 2013 Hint epistolary romantik filmidir. Evlerinde öğle yemeği hazırlayan ve bu yemekleri sefertaslarıyla eşlerine ulaştıran binlerce kadının bulunduğu Bombay şehrinde geçen filmde mutsuz ev kadını İla ve memur Saajan arasında yanlışlıkla başlayan iletişimi izliyoruz. İlgisiz kocasını heyecanlandırmak ümidiyle özenerek hazırladığı sefertaslarını yanlışlıkla, emekliliğine çok az kalmış ve hayatının en karanlık döneminde olan memur Saajan’a ulaştıran genç kadının bu küçük hatasıyla film ivme kazanmaya başlıyor.

🥢Delicatessen- Şarküteri (1991)

Jean-Pierre Jeunet ve Marc Caro imzalı 1991 Fransa yapımı bir kara komedi olan Delicatessen, sürrealist film akımının en iyi örneklerinden! İnsani besin maddelerine ulaşmanın adeta imkânsız olduğu kıyamet sonrası bir toplumda geçen film, sinema tarihinin ayrıksı kült yapımlarından biri olarak bilinir.

🥢Chocolat – Çikolata (2000)

Çikolata, Joanne Harris’in aynı isimli romanından sinemaya uyarlanan 2000 İngiliz/Amerikan ortak yapımı yapımı filmdir. Chocolat, tutucu bir Fransız kasabasına gelen genç bir anne ile altı yaşındaki kızından ve onların çikolata dükkânından bahseder. Vianne’nin çikolataları, kısa zaman içinde kasaba halkının hayatını değiştirir ve tutkuların canlanması için kapı aralar.

🥢Waitress – Garson (2007)

Garson, Adrienne Shelly tarafından yazılan ve yönetilen, 2007 Amerikan komedi-drama filmidir. Odağında ise, sorunlarla baş edebilecek gücü ancak mutfakta bulabilen Jenna’yı görüyoruz.

Keyifli seyirler. 🎬😍

Seval Dağlı

Felsefe mezunu. Araştırmacı. Çok gezer. Çok sever.

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: